banner269
Öne Çıkanlar PKK Eğitim Müşaviri. Rafet Okutan. Doç. Dr. İbrahim Tümen medya Istanbul otomobil Almanya

Nürnberg Havaalanı en iyi havaalanı seçildi

İkinciliği, Bremen, üçüncülüğü ise Düsseldorf havaalanları aldı.

banner197
Nürnberg Havaalanı en iyi havaalanı seçildi
Nürnberg Havaalanı en iyi havaalanı seçildi

İkinciliği, Bremen, üçüncülüğü ise Düsseldorf havaalanları aldı.

Nürnberg, Albrecht Dürer Havaalanı, Almanya’nın en iyi Havaalanı seçildi. Uluslararası “Business Traveeler dergisi “okuyucuları tarafından birinci seçilen Nürnberg Havaalanı, daha önceki yıllarda da birinci seçilmiş ve bu başarısını kimselere kaptırmamıştı. 

İkinci Bremen, üçüncü Düsseldorf oldu.Birinci seçilen Nürnberg Havaalanının ardından, Bremen Havaalanı ikinci, üçüncü ise, Düsseldorf havaalanları oldu.

Güvenlik, hizmet ve servisin en yüksek seviyede olduğu Nürnberg'den Türk Hava Yolları, 40 yılı aşkındır uçuyor ve Nürnberg'e günde üç sefer düzenliyor. Özellikle yazın çeşitli uçak şirketleri, Antalya’ya direkt uçuşlar düzenliyor ve büyük rağbet görüyor.

ALBRECHT DÜRER KİMDİR?
Macaristan'dan Nürnberg'e yerleşmiş ünlü bir kuyumcunun oğluydu. 1488'de tahta-oyma gravürleriyle ünlü Michael Wolgemut'un yanına çırak oldu. 1490'da Colmar'da (Fransa) gravürcü Martin Schongauer'in atölyesinde çalıştı. Sonra yayımcılık merkezi Basel'e gitti, kitap için tahta baskılar hazırladı. Kuzey İtalya'ya geçip İtalyan Rönesansını inceledi. Nürnberg'e dönüp atölye açtı. İlk eserlerini oluşturan bir dizi tahta-oyma baskılar ilgi gördü, ürkütücü düş gücü ve halkın ilgisi, kiliseyi tedirgin etti. Venedik'te çalıştı. 1507'de Nürnberg'e döndü. 1512'de İmparator I. Maximilian'ın hizmetine girerek saray ressamı oldu. 1519'da imparatorun ölümüne kadar büyük boyutlu tahta-oyma gravürler ve zafer takı için desenler hazırladı. İlk İtalya gezisinden sonra 1498'de geç gotik etkisinde Apocalyps Dizisi'ni gerçekleştirdi. 

Ondan sonraki tek gravürlerinde Bellini ve Mantegna'nın etkisi gözlenir. Klasik sanatçıların oran anlayışına uyarak ünlü Adem ve Havva gravürünü yarattı. 1526'da yaparak Nürnberg'e armağan ettiği Dört Havari adlı resmiyle sanatında yeni bir dönemi başlattı, bu eser aynı zamanda Alman Rönesansı'nın ilk eseridir.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
banner201
Anahtar Kelimeler:
DüsseldorfNürnbergBremen

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir