banner269
Öne Çıkanlar Avcı Türkiye Boks Diyanet İşleri Başkanı DİTİB ABD

NSU Komisyonu Gauck'u ziyaret edecek

Almanya'da öldürülen Türkler -NSU Araştırma Komisyonu üyeleri Cumhurbaşkanı Gauck'u ziyaret edecek

banner197
NSU Komisyonu Gauck'u ziyaret edecek

 

 

NSU Komisyonu Gauck'u ziyaret edecek

Almanya'da 2000-2007 yılları arasında 8'i Türk 10 kişiyi öldüren, bombalı saldırılar yapan ve banka soygunları gerçekleştiren ''Nasyonal Sosyalist Yeraltı'' (NSU) adlı aşırı sağcı terör hücresinin cinayetlerini ve faaliyetlerini araştıran Federal Meclis Araştırma Komisyonu Üyeleri, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'u ziyaret edecek.

Komisyonun Başkanı Sebastian Edaty, ziyaretin 29 Ocak'ta cumhurbaşkanlığı sarayı olan Schloss Bellevue'da yapılmasının planlandığını ifade etti.

Edathy, Gauck'un komisyonun çalışması hakkında bilgi almasını memnuniyetle karşıladığını kaydetti.

Öte yandan Alman hükümeti ile terör hücresi arasında arabuluculuk görevini yürüten Ombudsman Barbara John, İnforadio'ya yaptığı açıklamada, güvenlik birimlerinin yaptığı hataları gösteren belgelerin toplanması ve bundan ders çıkarılması gerektiğini belirterek, aşırı sağ cinayetin hatırlanması için bir vakıf kurulması önerisini yineledi.

Bazı dairelerin cinayetlerin aydınlatılması için yeteri kadar çaba sarf etmediği yönünde eleştiride bulunan John, ''Bende birçok dairenin her şeyi açıkça ortaya koymak yerine kendilerini ve yöntemlerini koruduğu izlenimi oluştu. Bu büyük bir hayal kırıklığı'' ifadelerini kullandı. 

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir