''Müslümanlar Almanya'ya aittir''

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Bakanı Schneider: -"Hiç şüphesiz Müslümanlar Almanya'ya aittir"

''Müslümanlar Almanya'ya aittir''

 

 

''Müslümanlar Almanya'ya aittir''

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Çalışma, Uyum ve Sosyal İşler Bakanı Guntram Schneider, Müslümanların 50 yıl önce Almanya'ya gelmeye başladığını ve günümüzde çoğunun bu ülkede doğduğuna işaret ederek, Müslümanların Almanya'ya ait olduğunun inkar edilemeyeceğini söyledi

Bakan Schneider, Bakanlık Müsteşarı Zülfiye Kaykın ile birlikte Müslümanlar Koordinasyon Kurulu (KRM) ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu'ndan (AABF) bazı temsilcileri Düsseldorf kentinde konuk etti.

Schneider, görüşmeyle ilgili yazılı açıklamasında, Bakanlığının himayesinde gelecek yıl "İslam Diyalog Forumu"nu başlatacaklarını belirterek, böylece Almanya'daki ilk eyalet olarak İslam diniyle yoğun ve sürekli bir diyalog başlatacaklarını ifade etti.

KRM ve AABF temsilcilerinin de, toplum içindeki beraberliğin güçlendirilmesi için KRV eyalet hükümetiyle olan diyaloğu güçlendirmeye hazır olduklarını ifade ettiklerini aktaran Schneider, "Hiç şüphesiz Müslümanlar Almanya'ya aittir. 50 yıl önce çoğu bu ülkeye yeni göç etmişti, bugün çoğu Almanya'da doğuyor. Bu durumda bu ülkeye ait oldukları nasıl inkar edilebilir ki? İnsanlarla inançları birbirinden ayırt edilemez. Onlar bize ait, İslam bize ait, KRV'ye ait. Bu nedenle sürekli bir diyaloğa ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2012, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321