Münih Türkgücü Ataspor vakıf kuracak

Münih Türkgücü Ataspor, vakıf kurma ve uygun bir sahayla tesis yeri bulma kararı aldı

Münih Türkgücü Ataspor vakıf kuracak

 

 

Münih Türkgücü Ataspor vakıf kuracak

Münih Türkgücü Ataspor, vakıf kurma ve uygun bir sahayla tesis yeri bulma kararı aldı

Türkiye'nin Münih Başkonsolosluğunda kulüple ilgili başkonsolos Hidayet Eriş'in evsahipliğinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya kulübün eski ve yeni yöneticileri katıldı.

Başkonsolos Eriş, toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, kulübün daha da güçlü olması ve eski günlerine kavuşması için tüm desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Kulüp başkanı Taşkın Akkay da, hem sportif faaliyetler, hem de cemiyet içerisindeki sosyal çalışmalar açışından daha güçlü olabilmek için herkesi kendilerine destek vermeye çağırdı.

Kulübün yaklaşık 40 yıllık yöneticileri arasında bulunan Mehmet Teğmen, maddi desteğinin süreceğini yinelerken, yeni yöneticilerden Bülent Tülay da, Münih Türkgücü Ataspor'un bir an önce bir vakıf statüsüne kavuşturulması ve çalışmalarına daha kurumsal bir şekilde devam edebilmesi önerisini getirdi.

Vakıf önerisine sıcak bakan Teğmen vakıf için 15 bin, Tülay 10 bin, Akkay 15 bin ve Nurdoğan Özcan da 10 bin Euro maddi destek verdiklerini açıkladı. Bunun üzerine yapılan 50 bin Euro tutarında bağışla vakıf kurulması fikrinin hayata geçirilmesi karara bağlandı.

Bunun yanı sıra, Türk Telekom Mobile'in sponsorluğunda hazırlanan VIP üyelik kartlarının da 200 Euro karşılığında dileyen vatandaşlara satılması kararlaştırıldı. Bu kartları satın alarak 200 Euro ödeyen vatandaşlar, hem kulübün 1 yıllık maçlarını bedava VIP bölümlerinde izleme olanağı elde edecek, hem de yıllık 60 Euro olan kulüp üyelik aidatını da ödemiş sayılacak.

Toplantıda, Ata Düğün Salonu sahibi Fikret Ceran ile Postbank Finanzberatung AG Türk masası Müdürü Hasan Sağıroğlu'nun organizasyonunda ve sponsorluğunda Aralık ayında yapılması planlanan özel gecede elde edilecek gelirin tümünün kulübe bağışlanması karara bağlandı.

Münih Türkgücü Ataspor'un genç takımlarının genişletilmesi ve genç yeteneklerin futbol hayatında daha iyi yerlere gelebilmesi için altyapı çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiği de yapılan öneriler arasında yer aldı.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2012, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321