banner216
Öne Çıkanlar Merkel Berlin PKK Almanya Kamuran Öztürk Ümit Gümrükçü

Münih, Ankara için sokaklara döküldü  

Münih’te “ÜçBeş Kişi” sivil inisiyatifin düzenlediği sessiz yürüyüşte, yüzlerce Münihli, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınandı.

banner197
Münih, Ankara için sokaklara döküldü  

Münih, Ankara için sokaklara döküldü
 

Münih’te “ÜçBeş Kişisivil inisiyatifin düzenlediği sessiz yürüyüşte, yüzlerce Münihli, Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınandı.
 
Yüzlerce Münihli Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınamak için yürüdü. Münih’te “ÜçBeş Kişi” sivil inisiyatifin düzenlediği sessiz yürüyüş Goethe Meydanı’ndan başladı, Türk iş yerlerini yoğun olduğu Goethe Caddesi üzerinde geçerek, Odeon Meydanı’na kadar sürdü. Odeon Meydanı’nda şehitler için bir dakikalık saygı duruşu sonrası katılımcılar İstiklal Marşı’mızı okudu. Sadece Türk bayraklarının taşındığı yürüyüşte PKK aleyhine sloganlar atıldı. 


 
“GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”

“ÜçBeş Kişi” sivil inisiyatifi sözcüsü Levent Ekiz meydanda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 
“Artık gün birlik olma günüdür. Anlama ve haykırma günüdür. Terör bir insanlık suçudur. Politikalar, partiler, iktidar ve muhalefet ’in fikri bizi ayrıştıracak kadar önemli değildir. Bizi ayrıştırmak isteyenlere inat, karanlığa karşı, beraberce, sadece insan olduğumuz için, sadece anlamsız ölümler içimizi kararttığı için, beraber olmaktan ve başka bir çaremiz olmadığı için buradayız. Terörle hiçbir yere varılamayacağını bildiğimiz için ve terörden medet umanın, destekleyenin ve kayıtsız kalanın da kapısının bir gün terör tarafından çalınacağını bildiğimiz için buradayız. Ayrıştırmamak, kutuplaştıramamak teröre karşı tek yumruk olmak için buradayız” dedi.


 
ÇİCEKLER VE MUMLAR

Ankara’da bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerin adlarının ek tek okunurken, göstericiler “Buradayız” diye yanıt verdiler. Daha sonra ölenlerin anısına meydandaki bir alana çiçekler konuldu, mumlar yakıldı. Sessiz protesto gösterisi sonrası katılımcılar hiçbir olay çıkarmadan sessizce dağıldılar.


 
ha-ber.com/Ahmet İNCEL / MÜNİH

 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir