Minik sporcular Başkonsolosu ziyaret etti

Rheinland-Pfalz eyaleti kick-boks şampiyonasında dereceye giren 5-13 yaş arası Türk öğrenciler, Türkiye'nin Mainz Başkonsolosu Aslan Alper Yüksel'i makamında ziyaret etti

Minik sporcular Başkonsolosu ziyaret etti

 

 

Minik sporcular Başkonsolosu ziyaret etti

Frankenthal kentinde 25 Ağustos'ta düzenlenen Rheinland-Pfalz eyaleti kick-boks şampiyonasında dereceye giren 5-13 yaş arası Türk öğrenciler, Türkiye'nin Mainz Başkonsolosu Aslan Alper Yüksel'i makamında ziyaret etti

Antrenörleri Hüseyin Gazi Demir'in eşliğinde başkonsolosluğu ziyaret eden 11 minik sporcuya Başkonsolos Yüksel tarafından çeşitli hediyeler verildi. Muavin Konsolos Sevil Özgül Bedir de ziyarette hazır bulundu.

Antrenör Demir, Londra olimpiyatlarında Türkiye adına altın madalya kazanan Servet Tazegül'ün Avrupa'daki sporcuları motive ettiğini belirterek, "Servet'in Londra'daki başarısı, Avrupa'daki Türk sporcuları da motive etti. Buradaki çocuklarımız Servet gibi olmak için çalışıyor" dedi.

minik-spor-kons-ziy-b.jpg

Kendisine ait spor okulunda 180 öğrencisi bulunan Demir, öğrencilerin çoğunluğunun miniklerden oluştuğunu ifade ederek, "Ağaç nasıl yaş iken eğilirse, çocukların da spor konusunda erken yaşlarda eğitilmeleri daha kolay oluyor. Ve sonrasında daha başarılı sporcular oluyorlar" şeklinde konuştu.

Başkonsolos Yüksel de başarılı genç sporcuları tebrik ederek, "Çocuklarımızın eyaletimizde göstermiş olduğu başarı, ileride Almanya çapında yapılacak karşılaşmalarda da başarı elde edeceklerini gösterir. Çocuklarımız nerede şampiyon olurlarsa olsunlar, onlar bizim gönüllerimizin şampiyonu. Çocuklarımızı motive etmek ve başarılarını ödüllendirmek için gençlerimizle bir araya geldik" dedi.

5 yaşındaki Muhammet Karakaya da yaptığı bazı kick-boks hareketleriyle Başkonsolos Yüksel'in beğenisini kazandı.

minik-spor-kons-ziy-c.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2012, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321