Mesut Özil'in Erdoğan'ı düğününe davet etmesi tepki çekti

İngiltere'nin Arsenal Futbol Kulübü'nde forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil ve nişanlısı Amina Gülşe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Atatürk Havaalanı'nda görüşerek yazın gerçekleşecek düğünleri için davetiye verdi. Özil'in Erdoğan ile görüşmesi Almanya'da tepkilere neden oldu.

Mesut Özil'in Erdoğan'ı düğününe davet etmesi tepki çekti

Alman basınında çıkan haberlere göre Özil'in Erdoğan'ı düğününe çağırması sosyal medyada eleştirildi.

Almanya ile Türkiye arasında ilişkiler Türkiye'de çalışan Alman gazetecilerin basın kartlarının yenilenmemesi üzerine gerilmişti. Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye'ye basın özgürlüğü çağrısı yapmış, medyanın durumunu eleştirmişti. Alman kamuoyu ise Mesut Özil'in Erdoğan'ı düğününe davet etmesine tepki gösterirken Türkiye'ye basın özgürlüğü tartışmalarını gündeme getirdi.

Geçtiğimiz sene ırkçılığa maruz kaldığını belirterek Alman Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'in seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'la fotoğraf çektirmesi Alman kamuoyunda yine sert tepkiyle karşılanmıştı. Özil'in milli takımdan ayrılması Almanya'da ırkçılık tartışmalarını yeniden alevlendirmişti. Türkiye'den ise Özil'e destek mesajları yollanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321