banner216
Öne Çıkanlar Alman ulaşım Almanya FETÖ Angela Merkel Galatasaray

''Merkel'in sözlerini mutlulukla karşıladım''

Resmi temaslarda bulunmak amacıyla Almanya'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in 'İslam Almanya'nın parçasıdır' ifadesini mutlulukla karşıladım'' dedi. 

banner197
''Merkel'in sözlerini mutlulukla karşıladım''

 

 

''Merkel'in sözlerini mutlulukla karşıladım''

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in 'İslam Almanya'nın parçasıdır' ifadesini mutlulukla karşıladım'' dedi.

Resmi temaslarda bulunmak amacıyla Almanya'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bu ülkede faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileriyle Köln'de bir araya geldi.

gormez-merkel-dem-b.jpg

Görmez, düzenlenen toplantının amacının özellikle STK'ların görüş, öneri ve şikayetlerini dinlemek istemesi olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı, Almanya'da müspet ve menfi gelişmelerin mevcut olduğunu belirterek, "Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in 'İslam Almanya'nın parçasıdır' ifadesini mutlulukla karşıladım. Bunu önce Schaeuble ifade etti, sonra eski Cumhurbaşkanı Wulff da söyledi. Daha sonra kendisi Ankara'ya yaptığı ziyarette Almanya'da bu nedenden dolayı aldığı tepkileri bize nakletmişti" diye konuştu.

Görmez, Almanya'da yaşanan sorunların tüm STK'ların ortak çalışmalarıyla çözülebileceğine inandığını da sözlerine ekledi.

gormez-merkel-dem-d.jpg

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir