banner216
Öne Çıkanlar Almanya Çapulcu Hani Ankara Cumhurbaşkanı Erdoğan Kadir Şahin

Lufthansa bin uçuşunu iptal etti

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, pilot sendikasının grev kararı nedeniyle kısa ve orta mesafeli bin uçuşun iptal edildiğini, grevlerden yaklaşık 140 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı.

banner197
Lufthansa bin uçuşunu iptal etti


Lufthansa bin uçuşunu iptal etti

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, pilot sendikasının grev kararı nedeniyle kısa ve orta mesafeli bin uçuşun iptal edildiğini, grevlerden yaklaşık 140 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Alman pilot sendikasının (VC) grev kararı nedeniyle 9 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirmeyi planladığı kısa ve orta mesafeli bin uçuşun iptal edildiğini ve grevlerden yaklaşık 140 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı.

Lufthansa'dan yapılan açıklamada, 9 Eylül Çarşamba günü yapılması planlanan yaklaşık 3 bin kısa ve orta menzilli uçuştan bininin pilotların 00.01 ile 23.59 arasında iş bırakacak olması nedeniyle gerçekleştirilemeyeceği bildirdi.

İptal edilen uçuşlar nedeniyle yaklaşık 140 bin yolcunun etkileneceği belirtilen açıklamada, "Lufthansa grubuna bağlı Germanwings, Swiss, Avusturya Havayolları ve Brüksel Havayolları şirketleri grevden etkilenmedi, planlanan şekilde hizmet vermeye devam edecekler" denildi.

Lufthansa'nın uzun menzilli uçuşlarında da bazı iptaller olacağı kaydedilen açıklamada, 9 Eylül Çarşamba günü için planlanan 176 uzun menzilli uçuştan 52'sinin grevin bir zincirleme sonucu olarak iptal edileceği ifade edildi.

Şirketin müşterilerine verilen rahatsızlıktan dolayı derinden üzüntü duyduğu vurgulanan açıklamada, grev nedeniyle uçuşu iptal edilen yolcuların, rezervasyonlarını tekrar yapabilecekleri, ücretsiz iptal edebilecekleri ya da tren biletiyle değiştirebilecekleri kaydedildi.

Pilotlar 13. kez greve gidiyor

Alman Pilot Sendikası ile Lufthansa yönetimi arasındaki anlaşmazlık dolayısıyla 2014 yılının nisan ayından bu yana pilotlar, 12 kez greve gitmiş ve binlerce sefer iptal edilmişti.

Sendikayla Lufthansa yönetimi arasındaki görüşmelerde Lufthansa, Lufthansa-Cargo ve Germanwings şirketlerinde çalışan 5 bin 400 pilotun emekliliğe geçiş süreçleriyle ilgili anlaşma sağlanamıyor.

Lufthansa şirketi, pilotlarda en erken emeklilik yaşını 55’ten 60'a, görevden ayrılmadaki ortalama yaşı da 58’den 61'e çıkarmak istiyor.

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir