Levent Tuncat Olimpiyat Vizesini aldı

Almanya Taekwondo Milli Takımı (DTU) sporcusu Levent Tuncat 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarına katılmayı başardı.

Levent Tuncat Olimpiyat Vizesini aldı

 
Levent Tuncat Olimpiyat Vizesini aldı

Almanya Taekwondo Milli Takımı (DTU) sporcusu Levent Tuncat 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarına katılmayı başardı.

Meksika 'nın başkenti Mexiko City 'de Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen Grand Prix puan müsabakasında -58kg 'da mücadele eden ve Meksikalı rakibi Cesar Rodriguez ile karşılaşan Levent sakatlanarak maçı bırakmak zorunda kaldı.

Fakat Levent daha önce turnuvalarda kazandığı puanlarla kilosunda dünya dördüncüsü olma başarısını göstererek doğrudan Brezilya'nın başkenti Rio de Janeiro'da 2016 da yapılacak olan Yaz Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazandı.

Grupta ilk altıda olan sporcular Olimpiyatlara katılacaklar.

28 ülkeden 64 sporcu bu turnuvada mücadele etti.Duisburg'lu Levent daha sonra şunları söyledi:

“İlk kez 2008 Pekin Olimpiyatlarına katılmıştım. Burada henüz genç ve tecrübesizidim. Kayıp ettiğim ilk maç beni hayal kırıklığına uğrattı ve maalesef elendim. Ardından bir sürü sakatlıklar geçirdim ve aksilikler bir türlü peşimi bırakmadı. Ama yılmadım daha sıkı, istekli ve disiplinli çalışmaya devam ettim. 2013 yılında kilomda dünya sıralamasında 70. sıradaydım. İki buçuk yıl içerisinde 30 Dünya Sıralaması Turnuvası 'na (Grand Prix) katıldım ve 100'ün üstünde maç yaptım. Yaptığım çalışmanın meyvesini fazlasıyla aldım. Bugün -58 kg da dünya dördüncüsüyüm. Olimpiyatlara katılma başarısını gösterdiğim için çok mutluyum ve sevinçliyim. Burada beni destekleyen herkese, aileme, antrenörlerime, sporcu dostlarıma ve arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi bildirmek isterim. Hedefim bundan sonra Rio’da bir Olimpiyat madalyasıyla dönmek olacaktır”

ha-ber.com / Hüseyin Gül / DuisburgGüncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321