Leipzig’de Genç Spor Bilim Adamları ödülünü bir Türk aldı

Leipzig Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin 25 yıldır geleneksel olarak yaptığı Genç Spor Bilim Adamları Araştırma Ödülünü bu yıl Michael Cem HASIRCI, ‘’Almanya Bundesliga Futbol Kulüplerinde yaptığı Futbol Kulübü Girişimcileri Organizasyon Yapısının Sayısallaştırma ve Uluslararası oluşumuna etkisi’’ adlı diploma çalışması ile Leipzig Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Genç bilim adamları ödülünün sahibi oldu.

Leipzig’de Genç Spor Bilim Adamları ödülünü bir Türk aldı
6-7 Aralık 2018 tarihleri arasında Leipzig`de yapılan bu yarışmaya (İçlerinde; Doktora, Master ve Beotchler öğrencilerinden oluşan) 120 araştırma katılmıştı.Bunların içerisinden sadece 4 bilimsel çalışma finale kalma hakkını elde etmiştir. Bu dört çalışma sahibi 8 kişilik jüri karşısında sunumlarını yaparak tezlerini değerlendiricilere sunmuşlardır.

Dört adayı dinledikten sonra değerlendirme yapan Jüri M. Cem Hasırcıya ait olan Beochler tez araşrırmasını 1.cilikle ödüllendirmeyi uygun görmüştür.M.Cem Hasırcı; Almanya”nin Leipzig Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Tüm mezunları arasında Genç Bilim Adamı Ödülünü kazanmanın mutluluğunu yaşıyor. 25 yıldır geleneksel olarak yapılan bu ödülün sahibi olmayı hak eden Cem Hasırcı ilk kez böyle bir ödülü alan ilk Türk olmanın gururunu yaşıyor. Bu başarı Almanyada yaşayan Türk toplumunuda son derece mutlu etmiştir.M.Cem HASIRCI; Çocukluğundan beri Su Topu sporu ile uğraşmakta olup, uzun yıllar Alman 1. Liginde Su topu oynayan ve daha sonra Üniversite eğitimi için Leipzig Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine dört yıl önce gelmiştir. Cem bundan sonraki eğitimini yine Sport Menegment (Spor Yöneticiliği) alanında İngilterede Master yaparak devam etmek istiyor.ha-ber.com/ Leipzig
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321