banner269
Öne Çıkanlar Almanya ekonomi terör Berlin Türkiye Polis

LAGA'nın Proje kapanış toplantısı yapıldı

Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti Uyum Meclislerinin üst kuruluşu LAGA'nın ''Kamu Kurumlarının Göçmen kökenli Personele açılmasıyla'' ilgili son kapanış toplantısına Belediyelerde Uyum ve Medya alanında resmi hizmet veren ve Uyum Meclislerine seçilmiş 100 ye yakın uzman kişi katıldı.

banner197
LAGA'nın Proje kapanış toplantısı yapıldı

 

 

LAGA'nın Proje kapanış toplantısı yapıldı

Köln-Riehl deki bir Jugendherberge'de Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti Uyum Meclislerinin üst kuruluşu LAGA'nın ''Kamu Kurumlarının Göçmen kökenli Personele açılmasıyla'' ilgili son kapanış toplantısına Belediyelerde Uyum ve Medya alanında resmi hizmet veren ve Uyum Meclislerine seçilmiş 100 ye yakın uzman kişi katıldı.

Ahlen Belediyesi Uyum Ekibini temsilen Mehmet Tanlı'nın da katıldığı LAGA toplantısına Eyalet Uyum Bakanı Müsteşarı Zülfiye Kaykı'nın yanı sıra, LAGA Başkanı Tayfun Keltek, Dortmund Üniversitesinde görevli Prof. Martina Eckert, Köln'de kurulu Yerel İdareler Daire Menajeri Dr. Alfred Reichwein konuşmacı olarak katılırken Proje Koordinatörü Engin Sakal' da bu Projeyle ilgi son Bilgileri katılımcılara sundu.

NRW Eyalet Uyum Bakanı Müsteşarı Zülfiye Kaykın LAGA Projesiyle ilgili olarak '' Kamu Kurumlarında çalışan Göçmen sayısı o kent, bölgede yaşayan insan sayısıyla orantılı olmalıdır. 2020 yılında 36.000 kamu personeline ihtiyacımız olacak. Göçmen potansiyelini mutlaka harekete geçirmeliyiz'' dedi. LAGA Başkanı Tayfun Keltek ise Kamu Kurumlarında çalışan Göçmen kökenli memurların, işçilerin, personelin sayısı bizi hiç memnun etmiyor diyerek sayının bir an evvel çoğaltılmasını diledi.

laga-topl-b.jpg

Prof. Dr. Martina Eckert'te konuşmasında şunları söyledi: ''Devlet dairelerinde, Belediyelerde eğitimli Göçmen gençlerin, insanların çalıştırılması çok çeşitliliği destekler ve verimi artırır. Bunu için yüksek bürokratların, politikacıların, Belediye başkanlarının örnek olacak şekilde olayı sahiplenmesi lazım.''

laga-topl-c.jpg

Son konuşmacı Dr. Alfred Reichwein'de farklılıkların kabulü, hoşgörü ve iyi bir iş Atmosferinin oluşturulmasıyla Göçmenlerle Almanların ayni dairelerde pekâlâ birlikte çalışabileceğini savundu.

Köln'deki toplantı uzun yıllardır LAGA'nın Eyalet Başkenti Düsseldorf'taki Merkezinde yönetici olarak çalışan Franz Paszek' in emekliye ayrılması nedeniyle düzenlenen veda töreniyle son buldu.

laga-topl-d.jpg

ha-ber.com / Köln 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir