banner269
Öne Çıkanlar Alman Almanya Berlin FETÖ Galatasaray Avrupa Birliği

Küstah ressamın çizdiğine bak

Alman ressam Thomas Baumgaertel çizdiği Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk bayraklı ve muzlu resmi büyük tepkilere yol açtı.

banner197
Küstah ressamın çizdiğine bak
Küstah ressamın çizdiğine bak

Alman ressam Thomas Baumgärtel çizdiği Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk bayraklı ve muzlu resmi büyük tepkilere yol açtı.

Duisburg kentinde Kantpark Cubus Kunsthale sergi salonunda " Politik Çalışmalar" adı altında sergilenen Baumgaertel'in çalışması Türkler ve Almanlardan yoğun tepki ve tehdit alarak ancak polis ve özel güvenlik denetimi altında ziyaret edilebiliyor.

Kölnlü ressam Erdoğan'ın Türk bayraklı ve muzlu resmi Alman televizyon eleştirmeni Jan Böhmermann'a destek amaçlı çizdiğini anlattı.

Yoğun tepki alan Baumgaertel sosyal medya facebook üzerinde ailesi de tehdit edildiğini ve yoğun tepki beklediğini söyleyerek ancak kendisi hiçbir şeyden korkmadığını dile getirdi.

Duisburg Kantpark'taki Friedrich- Wilhelm Str.64  Cubus Kunsthalle' deki sergi 25 Kasım'a kadar çarşamba'dan pazar'a kadar saat 14:00-18:00 arası ziyaret edilebilir.

ha-ber.com/Duisburg
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir