Küstah ressamın çizdiğine bak

Alman ressam Thomas Baumgaertel çizdiği Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk bayraklı ve muzlu resmi büyük tepkilere yol açtı.

Küstah ressamın çizdiğine bak
Küstah ressamın çizdiğine bak

Alman ressam Thomas Baumgärtel çizdiği Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk bayraklı ve muzlu resmi büyük tepkilere yol açtı.

Duisburg kentinde Kantpark Cubus Kunsthale sergi salonunda " Politik Çalışmalar" adı altında sergilenen Baumgaertel'in çalışması Türkler ve Almanlardan yoğun tepki ve tehdit alarak ancak polis ve özel güvenlik denetimi altında ziyaret edilebiliyor.

Kölnlü ressam Erdoğan'ın Türk bayraklı ve muzlu resmi Alman televizyon eleştirmeni Jan Böhmermann'a destek amaçlı çizdiğini anlattı.

Yoğun tepki alan Baumgaertel sosyal medya facebook üzerinde ailesi de tehdit edildiğini ve yoğun tepki beklediğini söyleyerek ancak kendisi hiçbir şeyden korkmadığını dile getirdi.

Duisburg Kantpark'taki Friedrich- Wilhelm Str.64  Cubus Kunsthalle' deki sergi 25 Kasım'a kadar çarşamba'dan pazar'a kadar saat 14:00-18:00 arası ziyaret edilebilir.

ha-ber.com/Duisburg
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321