Konser çalışmalarını basınla paylaştılar

Çağdaş Türk Musiki Topluluğu Şubat ayında gerçekleştirecekleri konser çaılışmlarını basınla paylaştı

Konser çalışmalarını basınla paylaştılar
Berlin Türk Çağdaş Musiki Topluluğu'nun 02' ŞUBAT 2019 Tarihi’nde 1000 kişilik Fontana Haus'da yapacakları konser çalışmalarını aralıksız sürdürmekte olduğu Çağdaş Müzik Topluluğu Gurubu konser öncesi Türk basınına tanıtımını yaptı.


 
Basına yapılan tanıtım Gecesi’nde Berlin Türk Çağdaş Musiki Topluluğu'nun Koro Şefi Bekir Özütok ve yönetim Kurulu Aslı Dinler, Asuman Yeşiltepe, Adnan Taktak ve Füsun Yılmazer, müzik topluluğunun çalışmalarını ve yapacakları konser hakkında açıklamalarda bulundular.


 
Koro Şefi Bekir Özütok, Berlin'de gerçekleştireceğimiz konser için 1000' kişiye hitap eden Fontana Haus'u tercih ettik. 35 kişilik bir saz heyeti ile sahneye çıkacağız. Tabii ki müzikal anlamda farklılık yaratmak, farklı kitlelere ulaşmak ve farklı bir model sahneye koymak istiyoruz. Berlinli müzik severlerin bunu hak ettiğini düşünüyorum.


 
Korolar arasında da bir farklılık olsun istiyorum. Birazda müziğimizi modernleştirerek elimden gelen tüm çabayı sarf ederek ekibimle beraber çalışmalarımızı piyasaya sürmeye gayret sarf ediyoruz. Müzik yaparken de artık genç kitlelere ulaşmak, gençlerimize baktığımızda Türk müziğinden uzaklaştılar.


 
Nedeni ise 30- 40 senedir hep aynı tekrarlaştırdığımız ve bir farklılık sunamadığımız ayrıca Türk müziğindeki bazı sözlerin manasını çözemedikleri düşündüğünü bu bakımdan Rep ve küfürlü müzikleri tercih ettiklerine değinerek üzüldüğünü ifade etti.


 
Bundan sonra artık bir bayrak yarışı gibi düşünelim en güzel şekliyle hep birlikte elele vererek gençlerimize müzik kültürümüzü sevdirmeye çaba gösterelim. Sanatsal anlamda Berlin seyircisi artık genci yaşlısı en güzelini hak ettiğini düşündüğünü dile getiren Özütok,” Sanata kendini ispatlamış insanları Berlinlilerle buluşturmaya çalışacağız. Berlin'de düzenleyeceğimiz konserde 25'i Türkiye'den olmak üzere 35 saz üstadını ve 30' koro heyetini Berlinli müzikseverlerle buluşturacağını” açıkladı.


 
ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321