banner216
Öne Çıkanlar Istanbul ABD Türkiye Almanya AYM Afrika

Köln DİTİB Merkez Camii ‘ne ziyaretçi akını

Genel Başkan Aşıkoğlu, “Köln Merkez Camii Almanya’da ve Avrupa’da bütün Müslümanların ortak değeridir. “

banner197
Köln DİTİB Merkez Camii ‘ne ziyaretçi akını
Köln DİTİB Merkez Camii ‘ne ziyaretçi akını

Genel Başkan Aşıkoğlu, “Köln Merkez Camii Almanya’da ve Avrupa’da bütün Müslümanların ortak değeridir. “Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ‘nin (DİTİB) Köln’de Avrupa’nın en modern camisi olarak inşa ettiği Merkez Camii ziyaretçi akınına uğruyor.

Köln şehrinin turistik mekânları arasında yerini alan DİTİB Merkez Camii, başta Almanya’dan ve diğer ülkelerden guruplar olmak üzere, DİTİB’e bağlı derneklerin cemaatleri ile üniversite ve okul gurupları tarafından ziyaret ediliyor.Ziyaretçi sayısı yaklaşık 30 bine ulaştı
Cumartesi günü yaklaşık bin kişinin ziyaret ettiği Merkez Camii’nde grupları selamlayan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, camilerin Müslümanın hayatında önemli mekânlar olduğuna vurgu yaptı. Almanya’da camiler dini hizmetlerin yanında sosyal hizmetlerin de verildiği mekânlar olduğunu belirten Aşıkoğlu, “Köln Merkez Camii, Almanya’da ve Avrupa’da bütün Müslümanların ortak değeridir. Bu caminin yapımından bu aşamaya gelmesine kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Camilerimize sahip çıkalım. Camilerimizi çocuklarımıza ve gençlerimize sevdirelim. Camiler herkesin huzur bulacağı mekânlardır “dedi.Köln şehrinin siluetine zenginlik katan ve 9 Haziran 2017 tarihinde ibadete açılan DİTİB Merkez Camii’nin ziyaretçi sayısının her geçen gün artığını ve ilginin yoğun olduğunu ifade eden Aşıkoğlu şöyle devam etti: “Özellikle cuma, cumartesi ve pazar günleri çok yoğun ziyaretçi ağırlıyoruz. Cuma günleri cuma namazı vakitlerinde camimiz dolup taşıyor.  Camimizin ibadete açılışından bugüne kadar ziyaretçi sayısı yaklaşık 30 bine ulaşmış bulunmaktadır. Uluslararası İlahiyat mezunu uzman ilahiyatçıların rehberliğinde guruplara cami ve iç tezyinatı hakkında bilgi veriyoruz. “Aynı gün DİTİB Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Özkan ve Abdurrahman Atasoy da ziyaretçi gruplara hitap ederek, “Bu eser sizlerin değerli katkılarıyla bu duruma gelmiş ve sizlerin teveccühleriyle DİTİB büyümüştür. “Emek ve katkı sahiplerine şükranlarımızı sunuyoruz diyerek teşekkür ettiler.

Ayrıca cazibe merkezi haline gelen DİTİB Alışveriş Merkezi’nde de çok geniş bir yelpazede ürünlerle hizmet sunan kitabevi, hediyelik eşya ve diğer hizmet alanlarıyla bu yoğunluğa katkı sağlıyor.Camiyi ziyarete gelen gruplar gördükleri manzaradan etkilendiklerini ifade ederek, bu eserin yapımında emeği geçenlere teşekkür ve dua ediyorlar.

ha-ber.com/Köln
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir