Köln'de 19 Mayıs coşkusu 

CHP Köln Derneği Gençlik Kolları'nın düzenlediği 19 Mayıs şenliği Neumarkt Meydan'ın da büyük coşkuyla kutlandı. 

Köln'de 19 Mayıs coşkusu 
Köln'de 19 Mayıs coşkusu 

CHP Köln Derneği Gençlik Kolları'nın düzenlediği 19 Mayıs şenliği Neumarkt Meydan'ın da büyük coşkuyla kutlandı. 

Almanya'da Köln'deki Neumarkt meydanında CHP Köln Derneği Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı büyük coşkuyla kutlandı. Neumarkt meydanında kurulan çadırda CHP Köln Gençlik Kolları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı hakkında Alman vatandaşlara yönelik bilgilendirmek için el ilanlarını dağıttılar. Büyük ilgi gören ve 19 Mayıs Çadırı'nda CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan, gençlerin bu etkinliğinden ötürü gurur duyduğunu belirtti. 
Çapan, “19 Mayıs 1919'da atılan ilk adım ülkemizin bağımsızlığından ve özgürlüğünden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya gösteren ulusal kurtuluş savaşımızın bir başlangıcıdır. Atatürk cumhuriyeti gençliğe emanet ederken, bu anlamlı günü gençlere bayram olarak armağan etmiştir. Başta gençliğimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramını kutluyorum” açıklamasında bulundu. 

BURADA YAŞATMAK İSTİYORUZ 
CHP Köln Derneği Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım ise „bugün burada 19 Mayıs ruhunu yaşıyoruz.  Atatürk'ü anmakla ve 19 mayısı yaşamanın anlamı bizim için Almanya'da çok önemli. Ancak herkes bilmeli ki, CHP Köln Derneği bünyesindeki gençlerimiz Alman yasalarına saygılı, entegre olmuş, eğitimli ve Atatürk'ün istediği bir gençlik var. Uygar, medeni bir gençlik var. Biz değerlerimizi sahip çıkarak birlikte barış ve kardeşlik içinde yaşayabilmesi için çaba harcıyoruz” dedi. 

CHP Köln Kadın Kolları tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekler misafirlere ikram edildi. 

ha-ber.com/Metin ES / KÖLN
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321