Kökler ve köprüler Kültürel hareketlilik programları açıklandı

Berlin Başkonsolosluğunda gerçekleştirilen T.C Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı YTB'nin güçlü bir diasporanın ancak güçlü bir kimlik bilinci ile oluşturulabileceği gerçeğinden hareketle yurt dışında yaşayan Türk gençlerinin kimliklerini tanımalarını sağlayacak farklı içerik ve amaçlara sahip projeler sunuldu.

Kökler ve köprüler Kültürel hareketlilik programları açıklandı
Kökler ve köprüler Kültürel hareketlilik programları açıklandı

Berlin Başkonsolosluğunda gerçekleştirilen T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı YTB'nin güçlü bir diasporanın ancak güçlü bir kimlik bilinci ile oluşturulabileceği gerçeğinden hareketle yurt dışında yaşayan Türk gençlerinin kimliklerini tanımalarını sağlayacak farklı içerik ve amaçlara sahip projeler sunuldu.

Proje kapsamında yapılan açık oturuma T.C. Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Koordinatörü Mustafa Arslan ve Sinem Sınangil, yanı sıra Berlin dernek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.Konuşmacılar; Kültürel Hareketlilik programları ile yurt dışında yaşayan gençlerimizin Türkiye'ye olan aidiyetlerini güçlendirmek, Türkçelerini geliştirmek, kamusal ve sosyal hayata katılımlarını artırmak ve gençlerimizi sivil toplum çalışmalarına teşvik etmek amaçlanmakta olduğuna dikkat çekilerek, Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri çerçevesinde öncelikli proje konular içerisinde olan tarihi ve kültürel mekanlara yönelik ziyaretlerin yanı sıra daha birçok programları içerisinde barındırıyor. 2017 yılında sağlanan 25 proje desteği ile 880' gencimiz, anavatanlarını ziyaret etmişlerdir.  

2018 yılı proje destek programı ise 27 Nisan 2018 tarihinde ilan edilmiş olup yurt dışında Türk sivil toplum kuruluşlarının proje başvuruları 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam etmektedir. Başvuruların alınacağı ülkeler arasında ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Norveç, Hollanda ve Avusturalya olarak belirlenmiş olup.  Başvuru adresi Proje.ytb.gov.tr olarak dile getirilmiştir.

ha-ber.om/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321