banner216
Öne Çıkanlar Almanya ABD Suriye Türk Avrupa Ankara

Kassel bölgesinde cemiyetler arası futbol turnuvası

Hessen Eyaleti Kassel ve çevresinde faaliyet gösteren cami cemiyetleri dernek yöneticileri ve din görevlileri arasında futbol turnuvası başlatıldı.

banner197
Kassel bölgesinde cemiyetler arası futbol turnuvası
Kassel ve çevresinde faaliyet gösteren 16 İslami kuruluşun cemiyet yöneticileri ile din görevlileri arasında ilki düzenlenen futbol turnuvası kardeşlik havasında geçti. 

Borken DİTİB Akşemsettin Camii Mustafa Köse, cemiyetler arası kardeşlik bağlarını güçlendirmek ve pekiştirmek hem de sporun insan sağlığına etkisinden faydalanmak için böyle bir etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Köse, “Kassel ve çevresinde faaliyet gösteren dini cemiyetlerin birliktelikleri, cemiyetlerin yönetici ve din görevlileri arasında dostluk maçı ile taçlandırıldı” dedi. Turnuvanın cemiyetler arasında her ay geleneksel hale getireceklerini belirten Köse, bu birliktelik Kassel ve çevresinde faaliyet gösteren 16 derneğin 25 Kasım tarihinde gerçekleştireceği Mevlid-i Nebi programı ile devam edeceğini ifade etti. Mattenberg şehrinde düzenlenen cemiyetler arası futbol turnuvasında yöneticiler ve din görevlileri müsabakasında heyecanlı ve zevkli anlar yaşandı. Kardeşlik havasında geçen turnuva sonrası Mattenberg DİTİB Mevlana Camii’nde ikramda bulunuldu ve cemiyetlerin katılımıyla Kassel’de gerçekleşecek Mevlid-i Nebi programıyla ilgili istişare toplantısı yapıldı.ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir