banner216
Öne Çıkanlar FETÖ Türkiye ABD PKK DİTİB Almanya

Karar 12 Eylül'de

Almanya Anayasa Mahkemesi, Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) ve Mali Birlik ile ilgili kararını 12 Eylül'de verecek

banner197
Karar 12 Eylül'de

 

 

Karar 12 Eylül'de

Almanya Anayasa Mahkemesi, Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) ve Mali Birlik ile ilgili kararını 12 Eylül'de verecek

Mahkeme sözcüsü Judith Blohm, bugün yaptığı açıklamada, mahkemenin ayrıntılı bir hukuki inceleme yapacağı için zamana ihtiyacı olduğunu belirterek, mahkemenin vereceği kararın önemine dikkati çekti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Andreas Vosskuhle, geçen hafta yaptığı açıklamada, mahkemenin bu konuda kapsamlı bir inceleme yapacağını ifade ederek, kararın açıklanmasının biraz zaman alabileceğinin işaretini vermişti.

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble ise mahkemenin ESM ve Mali Birlik ile ilgili kararını hızlı bir şekilde vermesi yönünde çağrıda bulunmuştu.

Federal Meclis (Bundesrat) ve Federal Eyalet Temsilciler Meclisi (Bundesrat), ESM ve Mali Birlik konularındaki yasa tasarılarını 3'te 2'lik çoğunlukla kabul etmiş, ancak ESM'nin Almanya için hesaplanamaz riskler taşıdığı gerekçesiyle Federal Meclis Sol Parti Grubu, Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU), Federal Meclis Üyesi Peter Gauweiler ve 12 bin imza toplayan ''Daha Fazla Demokrasi'' (Mehr Demokratie) adlı dernek söz konusu yasaları Anayasa Mahkemesi'ne götürmüşlerdi.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir