''Kampanya tamamen kaldırılmadı''

Berlin'de ''kayıp'' adlı afiş kampanyası protesto edildi. Almanya Federal Meclis'in önünde ''Biz buradayız'' sloganıyla düzenlenen eylemde, kampanyanın iptal edilmesi istendi.  

''Kampanya tamamen kaldırılmadı''

 

 

''Kampanya tamamen kaldırılmadı''

Berlin'de ''kayıp'' adlı afiş kampanyası protesto edildi.

Almanya Federal Meclis'in önünde ''Biz buradayız'' sloganıyla düzenlenen eylemde, kampanyanın iptal edilmesi istendi.     

TBB sözcüsü Serdar Yazar, bugün İçişleri Bakanlığı tarafından söz konusu kampanyanın başlatılmasının planlandığını, ancak dün akşam bu kampanyanın ertelendiğinin duyurulduğunu belirterek, ''Biz yine de bu eylemi yapmakta yarar gördük. Kampanya tamamen kaldırılmadı, ertelendi'' dedi.

İçişleri Bakanılığı'nın açıklamasında, kampanyanın erteleme sebebinin güvenlikten kaynaklandığı yönündeki ifadeye işaret eden Yazar, ''Görülüyor ki o mantıktan, o yaklaşımdan hareket edilerek kampanyanın doğru olduğu savunuluyor. Üstelik güvenlik sorunu olabilir imajı da verildi. Daha da tehlikeli yapıldı'' diye konuştu. Yazar, bu kampanyanın Müslümanlara olan önyargıyı güçlendireceğini ve ayrımcılığı teşvik edeceğini vurguladı.

İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich'in eleştirilere göz yumduğunu ve kulaklarını tıkadığını belirten Yazar, bakanın bu güç gösterisinden dönmesini ümit ettiklerini kaydetti. Müslüman derneklerden büyük tepki alan ''kayıp'' adlı afiş kampanyasının dün İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamayla ertelendiği bildirilmişti.

kay-kamp-berl-prot-b.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2012, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321