banner216
Öne Çıkanlar Müzeyyen Gutzeit Dayanışma Dublin Etna Yanardağı Anayasayı Koruma Teşkilatı Numan Kurtulmuş

"Kadına Karşı Şiddete Hayır"

Uluslararası "Kadına Karşı Şiddete Hayır Günü" nedeni ile Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) bir açıklama yaptı:

banner197
"Kadına Karşı Şiddete Hayır"
TBB Sözcüsü Ayşe Demir yaptığı yazılı açıklamada "kadına şiddet, dünya çapında hala en fazla görülen insan hakları ihlalidir. Bunun Almanya’da özellikle eşler arasında her gün yaşandığını Federal Almanya Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (BKA) güncel raporu bir kere daha belgelemektedir", dedi.
 
Bu rapora göre 2017 yılında eşleri tarafından şiddet gören kadınların sayısının 140.000 olduğunu ama birçok vakanın bu istatistiklerde yer almadığına dikkat çeken Ayşe Demir ‘’141 kadın 2017 yılında öldürüldü’’ dedi.
 
Kamuoyunda kadına şiddetin ancak kadın için dramatik bir şekilde ya da ölümcül sonuçlandığında tartışılmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Demir, bu vahşetin sadece Uluslararası Kadına Karşı Şiddete Hayır Günü ya da Dünya Kadınlar Günü’nde konu edilmesini eleştirerek kadına yönelik şiddete karşı daha somut ve etkili önlemlerle mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
 
Demir açıklamasında şu görüşlere de yer verdi: ‘’Kadınları şiddete karşı korumak devletin asli bir görevidir. Bu nedenle kadına karşı şiddetin ve ayrımcılığın önlenmesi için hukuksal ve idari alanda çok daha etkin önlemler alınmalıdır.”
 
Ayşe Demir kadınların kendilerini koruyabilmeleri için gerekli bilgilere sahip olmaları gerektiğini ve bu nedenle bilgilendirme kampanyalarının arttırılmasını ve şiddete karşı mücadele eden kadın kuruluşlarının daha fazla desteklenmesini talep etti.

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir