banner216
Öne Çıkanlar CHP AKP Obama Türkiye FETÖ Oranienplatz

İzmirli genç kızlar Bremen'de

Bremen'e davetli İzmirli genç kızlar tarihi belediye sarayını gezdi

banner197
İzmirli genç kızlar Bremen'de

 

 

İzmirli genç kızlar Bremen'de

Almanya'nın Bremen kentinde genç kızlara ve kadınlara yönelik danışmanlık ve eğitim merkezi olarak faaliyet gösteren Fırtına Keçileri Derneği'nin (Gewitterziegen e.V) davetlisi olarak Bremen'de bulunan İzmir Buca Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Yıldız Yılmaz başkanlığındaki genç kızlardan ve kadınlardan oluşan 13 kişilik bir grup, tarihi Bremen Belediye Sarayını gezdi.

İzmir ve Bremenli genç kızlardan oluşan grup, Bremen Eyaleti Başbakanı ve Belediye Başkanı Jens Böhrnsen'in kent dışında bulunması sebebiyle eyalet başbakanlığı yetkilisi Mario Domann-Kase tarafından ağırlandı. Domann-Kase, tarihi mekanı gezdirdiği gruba, 600 yıllık bir geçmişi bulunan belediye sarayı hakkında da bilgi verdi.

Fırtına Keçileri Derneği yöneticisi Bremen Eyalet Meclisi Üyesi Ruken Aytaş, ilk bölümünü İzmir'de tamamladıkları ve 1 Ağustos'a kadar sürecek bir proje kapsamında Türk ve Alman genç kızlarla kadınların resimlerini birlikte yansıtmayı amaçladıklarını, projenin, her iki tarafın da gösterdiği büyük özveri ve ciddi bir emek sonucunda gerçekleştiğini belirtti.

Yılmaz da Bremen'de bulunmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Buca belediyesi olarak sosyal içerikli projelerin her zaman yanındayız. Bremen ile böyle bir ortaklık olunca çok mutlu olduk. Umarız projelerimiz devam eder" dedi.

izmir-genc-kiz-brem-b.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir