İyi Parti, Almanya Nürnberg'den örgütleniyor

Türkiye'de yeni kurulan İyi Parti, Almanya örgütlenmesini Nürnberg'den başlattı. 

İyi Parti, Almanya Nürnberg'den örgütleniyor
İyi Parti, Almanya Nürnberg'den örgütleniyor

Türkiye'de yeni kurulan İyi Parti, Almanya örgütlenmesini Nürnberg'den başlattı. 

Nürnberg ve çevresinde yaşayan bir grup vatandaşımız İyi Toplum Gönüllüleri (Freiwillige der Guten Gesalschat e.V) adı altında dernek kurarak, bir yandan Almanya'ya yönelik sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunurken diğer yandan İyi Parti'ye gereken desteğin verileceğini belirttiler.  

Nürnberg ve çevresindeki İyi Parti Gönüllüleri, ilk genel kurulunu Pamukkale restoranda yaparak yeni yöneticilerini belirledi. Divan Başkanlığını Şaban Sukas, yardımcılığını Murat Çakmak ve sekreterliğini Serap Başaran yaptığı genel kurulda, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler adına bir dakikalık saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşının okundu. Genel kurulda hazırlanan tüzük kabul edildi ve seçimlere gidildi.   Yapılan seçim sonucunda, İyi Toplum Gönüllüleri Derneğinin Başkanlığa Hulusi Koçak getirildi. Başkan yardımcılığına da Şaban Sukas ve Murat Koçak getirilirken Sekreterliğe Serap Başaran, Muhasebeye Veli Kaya getirildi. Selda Özen, Faruk Aysu, Işıl Çakıcı, Selin Gülsüm Güzel, Mehmet Ali Baldıran, Cafer Güngör, Yasemin Güneri, Yıldıray Aydın, Alev Yeşil, Halit Yeşilbaş, Sedef İçpınar kurucu üye oldular. 
 
Denetleme Kuruluna asıl üye olarak Taner Koç, Cansu Türüdü, Şentürk Samar, Sevda Güzel, Sedat Öner seçilirken, Melahat Hasenli ve Beste Samuraltı yedek üye oldu.
Disiplin Kuruluna asıl üye olarak Abdurrahman Ürenrentogun, Faruk Aysu, Ahmet Altıok, Leyla Aydeniz, Selahattin Topçu seçilirken, Burçin Çerçioğlu ve Özlem Güleryüz yedek üye oldu.

Nürnberg ve çevresi İyi Toplum Gönüllüleri derneğine Başkan seçilen Hulisi Koçak “Alman anayasasına bağlı ve tüzel kişilik olarak çalışmalarımız yürüteceğiz. Amacımız, insanlar arsında din, dil, ırk, mezhep ayırımı yapılmaksızın, demokrasiden, parlamenter sistemden, özgürlükten yana olan, ülkemize hizmet etmek isteyen İYİ Toplum Gönüllüleri bir araya getirmektir” dedi.   

Koçak “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini, değerlerini, ünüter yapısını korumak, inançlara saygı, ifade özgürlüğünü ve hukukun üstünlüğünü sağlamak ve bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak, Milli menfaatlerimizi korumak, yolsuzlukla ve PKK, FETÖ vb.  her türlü terör örgütleriyle tam ve etkin mücadele etmek amaçlarımız arasında olacaktır.” dedi.

İyi Parti Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdag'ın bir konferans vermek üzere Nürnberg’de olacağını genel kurulda açıklayan Koçak’ı, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in danışmanlarından Fulya Yasemin, İyi Toplum Gönüllüleri derneğin yöneticilerini kutladı ve başarılar diledi.  

ha-ber.com/İlhan Baba/Nürnberg
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321