banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

İşte Merkel'in en büyük korkusu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, en büyük korkusunu açıkladı

banner197
İşte Merkel'in en büyük korkusu

 

 

İşte Merkel'in en büyük korkusu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, en büyük korkusunun yıldırımlı bir havada korunmasız kalmak olduğunu söyledi

Başbakan Merkel, "Süddeutsche Zeitung" gazetesinin yayınladığı bir ekte, Almanya'da tanınan 37 kişinin sorularına kısa yanıtlar verdi.

Merkel, ünlü oyuncu Katja Riemann'ın, en fazla neden korktuğu sorusuna karşılık, "Yıldırımlı bir havada korunmasız kalmak" şeklinde yanıt verirken, eski tenisçi Boris Becker'in, bir akşam partisine en fazla kimi çağırmak istediği şeklindeki sorusuna ''Akşam partileri düzenlemiyorum ama bir akşam yemeğine Vicente del Bosque'yi (İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü) davet etmek isterim'' diye konuştu.

Oyuncu Christoph Maria Herbst'in, nasıl rahatladığını sormasına "Yürüyerek, yemek pişirerek, gülerek" karşılığını veren Merkel, Alman Milli Takımının kaptanı Philipp Lahm'ın, ulus için yaptığı kişisel fedakarlığının ne olduğunu sorması üzerine de, "Tanınmadan alış verişe gitmekten feragat etmem lazım" şeklinde yanıt verdi.

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) genel başkanı da olan Merkel, sunucu Reinhold Beckmann'ın, Sosyal Demokrat Parti'li (SPD) Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft'ın en fazla neyini sevdiğini sorması üzerine "Onun da futbolu sevmesini" şeklinde espri yaptı.

Başbakan Merkel, tenisçi Andrea Petkovic'in "Bir fıkranız var mı?" şeklindeki sorusuna karşılık da, "Her zaman" cevabını verdi.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir