HWG İstanbul'da 1500 fidan dikti 

Avrupa'nın önde gelen mutfak şirketi HWG sosyal sorumluluk anlayışı içinde İstanbul Çatalca'da yaklaşık 1500 fidan dikti. 

HWG İstanbul'da 1500 fidan dikti 

HWG İstanbul'da 1500 fidan dikti 

Avrupa'nın önde gelen mutfak şirketi HWG sosyal sorumluluk anlayışı içinde İstanbul Çatalca'da yaklaşık 1500 fidan dikti. 

Almanya’nın Krefeld kentinde, Nisan 1995 yılında kurulan ve merkezi Willich kasabasında bulunan mutfak sektörünün önde gelen şirketi Haushaltwarengesellschaft (HWG), sosyal sorumluluk anlayışı içinde İstanbul Çatalca'da yaklaşık 1500 fidan dikti.  Almanya ile birlikte Avusturya, Hollanda, Fransa, Belçika ve Danimarka da sağlıklı pişirme ünitelerini pazarlayan HWG, doğanın daha çok yeşillenmesi bilinciyle Çatalca'da diktikleri çam ve palamut fidanları büyüyor. HWG Genel Müdürü ve aynı zamanda NRW Türk Birliği Başkanı Şeref Çağlar fidanları Tema Vakfı aracılığıyla diktiklerini belirterek şunları söyledi:MÜŞTERİLERİMİZİN DESTEĞİYLE YAPIYORUZ
“Buradaki doğanın yeşil olması, ormanlık alanların geniş olmasına gıpta ile bakıyoruz. İstiyoruz ki, ülkemizde de doğa yeşillensin ve ormanlık alanlar çoğalsın. Ne yazık ki, son dönemlerdeki orman yangınları ve beton binaların artması bizi endişelendiriyor. Amacımız Türkiye'nin ve doğanın daha çok yeşillenmesidir. 

HWG çalışanları ve ürünlerimizi tercih eden müşterilerimizin katkısıyla ve sosyal sorumluluk bilinciyle fidan diktik. Elbette Almanya Tema Vakfı'nın yönlendirmesiyle ağaçlandırmaya elverişli olan Çatalca'yı seçtik. Fidanların büyümesi bizi mutlu ediyor. 

HWG olarak kazandığımız paranın bir kısmını toplumumuza sosyal aktivite ve çeşitli sorumluluk projeleriyle geri ödüyoruz. 
Bunlardan en önemli projelerden biri de eğitimdir. Eğitime önem verdiğimiz için hem bünyemizde genç eleman yetiştiriyoruz hem de eğitim dalında maddi ve manevi destek veriyoruz”.

ha-ber.com/Metin ES / WİLLİCH

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2017, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321