''Hüseyin Aygün derhal serbest bırakılmalı!''

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth tarafından yapılan açıklamada PKK tarafından kaçırıldığı öğrenilen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün derhal serbest bırakılması istendi

''Hüseyin Aygün derhal serbest bırakılmalı!''

 

 

''Hüseyin Aygün derhal serbest bırakılmalı!''

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth ve partinin İnsan Hakları ve İnsani Yardım Komisyonu Başkanı Tom Koenigs tarafından yapılan yazılı ortak açıklamada PKK tarafından kaçırıldığı öğrenilen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün derhal serbest bırakılması istendi.

Roth ve Koenigs tarafından yapılan ortak açıklamada, ''Aygün'ün Türkiye'deki hukuk devleti ve azınlık hakları gibi konularda büyük uğraşlar verdiğine dikkat çekilerek, Aygün'ün PKK tarafından kaçırıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Federal Meclisi İnsan Hakları Komisyonu olarak kendisiyle de bir araya gelerek tanışma fırsatı bulduk. Türkiye'deki hukuk devleti ve azınlık hakları gibi konularda kendisi büyük mücadeleler vermektedir'' denildi.

Aygün'ün hükümeti eleştiren açıklamalarını paylaştıkları belirtilen açıklamada,''9 yıldan beri hükümet iktidarda olmasına rağmen, Erdoğan tarafından dile getirilen Alevi, Kürt ve Roma açılımı gerçekleşmedi'' şeklinde görüş belirtildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: ''Hüseyin Aygün'ün derhal ve koşulsuz serbest bırakılmasını istiyoruz. Onun kaçırılması sadece Türkiye'de değil, bu coğrafyada tolerans, insan hakları ve dayanışmaya karşı yapılan bir saldırıdır. Günümüzde politik, etnik ve dini gruplar arasında insan hakları ve diyaloğun demokratik yöntemlerle gerçekleşmesini savunan Hüseyin Aygün gibi insanlara ihtiyacımız var.''

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2012, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321