Hof DİTİB’de 30. yıl coşkusu

Almanya'nın Bavyera eyaletinde yer alan Hof şehrinde DİTİB’e bağlı Osmanlı Camii Derneği, kuruluşunun 30. yılını düzenlenen etkinlikle kutladı.

Hof DİTİB’de 30. yıl coşkusu

Hof DİTİB’de 30. yıl coşkusu

Almanya'nın Bavyera eyaletinde yer alan Hof şehrinde DİTİB’e bağlı Osmanlı Camii Derneği, kuruluşunun 30. yılını düzenlenen etkinlikle kutladı.

Kuruluş yıldönümü münasebetiyle “Ahde Vefa Programı” ve “Geçmişten Günümüze Hof DİTİB Osmanlı Camii “isimli fotoğraf sergisi düzenledi.

Hof DİTİB Osmanlı Camii’nde düzenlenen programa; T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Ünal Atcalıoğlu, Nürnberg Dini İstişare Kurulu Başkanı Mümin Şener, Hof Belediye Başkanı Dr. Harald Fichtner, çevre dernek başkan ve yöneticileri, din görevlileri, dernek üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.Alman ve Türk milli marşlarının okunması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Dernek Başkanı Kadir Konak’ın açılış konuşmasının ardından, Hof Belediye Başkanı Dr. Harald Fichtner derneğin kuruluş yıldönümünü kutladı. Fichtner, derneğin güzel işler yaptığını belirterek, kuruluşundan bugüne katkı sunan herkese teşekkür etti.

Nürnberg Dini İstişare Kurulu Başkanı Mümin Şener de konuşmasında “Cami derneğinin bu günlere gelmesinde de büyük emek ve gayreti bulunan fedakâr, cefakâr büyüklerimize asıl ahde vefanın ölümlerinden sonra değil, hayatta iken onların koluna girip, onlarla yan yana olabilmektir” diyerek programda emeği geçenlere teşekkür etti.Dernek yönetiminde uzun yıllar hizmet eden Ali Özcan ve Adem Ödemiş tarafından derneğinin kuruluşu ve yapılan faaliyetler hakkında verilen bilgilerin ardından, Hof DİTİB Osmanlı Camii Din Görevlisi Güngör Çakan, caminin kuruluşundan bu yana emeği geçenler yad edilerek dualar yapıldı.

Duygulu anların yaşandığı muhteşem atmosferde Hof DİTİB Osmanlı Camii Kur’an kursunda öğrendikleriyle hünerlerini sergiledi. 115 öğrencinin okudukları ilahiler, hadis-i şerifler, şiirler, Peygamberimizin hayatından kesitler ve anlamlı piyeslerle gönülleri fethederken, son olarak tüm öğrencilerin katılımıyla söylenen Türkiyem şarkısı heyecan ve duygu dolu anlar yaşattı. Programda özellikle Papatyalar Sınıfı minik öğrencilerinin yaptıkları sema gösterisi ve bir gül aldım elime rondu büyük ilgi gördü.Yoğun katılımın olduğu ve beğeni ile izlenen kutlama programında, derneğin kuruluşundan bugüne emeği geçenlere teşekkür belgesi ve plaket takdimi yapıldı. Ayrıca programa emeği geçenlere, Hof DİTİB Osmanlı Camii Din Görevlisi Güngör Çakan ve Bayan Din Görevlisi Gönül Çakan’a çiçek hediye edildi. Program, tüm misafirlere hediye takdimi ve yemek ikramıyla sona erdi.ha-ber.com/Nürnberg 

 
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER