Havaalanında yolcular perişan oldular

Avrupa'nın bazı ülkelerinde ve Almanya’nın bazı eyaletlerinde izin sezonunun başladığı bugünlerde havaalanları dolup taşıyor

Havaalanında yolcular perişan oldular

 

 

Havaalanında yolcular perişan oldular

Avrupa'nın bazı ülkelerinde ve Almanya’nın bazı eyaletlerinde izin sezonunun başladığı bugünlerde havaalanları dolup taşıyor. Vatandaşlarımızın uçakla Türkiye'ye seyahat etmelerinin nedeni hem çabuk, hem de trafik derdini çekmeden bir an evvel sevdiklerine kavuşmak ve tatil yapmak.

Çoğu yolcular biletlerini gecen seneden ayarlayarak amaçları problemlerle karşılaşmadan iyi bir tatil yapıp geri dönmek.

Fakat isler her zaman göründüğü gibi yolunda gitmeyebiliyor. Bunun bir örneğinde Düsseldorf havaalanında yaşandı.

Zaman zaman yolcularla seyahat acenteleri birbirleriyle tartışırken, itişip kakıştıklarında şahit olabiliyoruz.

avr-hava-sorun-c.jpg

SunExpress XQ861 İstanbul Sabiha Gökçen yolcularında Zahide Oral (44) mağdur olan vatandaşlarımızdan biri ve bize mağduriyetini söyle anlattı: İşlemlerimiz yapıldıktan sonra bize uçağın dolu olduğunu söylediklerinden adeta beynimizden vurulmuşa döndük. On üç ve on sekiz yaşındaki kızlarımı zorla gönderebildim, fakat benimde başka bir uçakla en erken bir kaç gün sonra uçabileceğimi söylediler. Zahide Oral’ın esi Ali Oral (45) şunları söyledi: Otuz yıldır Almanya'da yaşıyorum sürekli ailece uçakla gidip geliyoruz, fakat daha önce başımıza böyle bir olay gelmedi. Ben uçmuyorum bu yıl buradayım.

Paramızla rezil oluyoruz, edepsizlik, terbiyesizliktir. Yetkililerle görüştüğümüzde hanimi en erken birkaç gün sonra gönderebileceklerini söylediklerinden tekrar deliye döndük. Uzun görüşme sonrasında ve bizim gibi mağdur durumda olan gazeteci arkadaşın baskılarından sonra ikna olup esimi bir sonraki uçakla gönderebileceğim sözünü aldım ve rahatladım.

Mağdur durumda olan başka bir yolcu ise muhabir arkadaşımız Hüseyin Gül'ün oğlu on bir yaşındaki Kaan Gül: Annem ve kız kardeşim gecen hafta uctular, bende öğrenci olduğum için okulumda izin alamadım.

Aksam annem ve dedemler beni havaalanında alıp birlikte Sivas'a gidecektik ve çokta heyecanliydim. Fakat ben uçamayınca bensiz gitmek zorunda kaldılar ve çok üzüldüm. Benim için İstanbul’da kalan dağim beni bir gün sonra alacak.

avr-hava-sorun-d.jpg

Alaattin Ay, Naciye Ay, Şerife Altun, Mehmet Altun mağdur olan diğer SunExpress yolcuları idiler.

Öte yandan Ögertur XG1371 Ankara yolcularından Güler Ekinci, Esra Ekinci, Zöhre Yiyen, Güleser Özdemir, Furkan Ülger, Fatma Ana Efe, Yazgül Ayten tepkilerini söyle dile getirdiler: Saatlerdir havaalanında bekliyoruz niye uçamadığımızı sorduğumuzda bize uçağın tamire gönderdiklerini söylediklerinde adeta güldük, sanki çocuk kandırıyorlar. Siz evlerinize gidin yârin başka bir uçakla göndereceğiz dediler.

Uçamayan ve mağdur durumda olan bütün yolcuların ve vatandaşlarımızın dikkatine: Bu tür gelişen olaylarda yolcunun herhangi bir nedenden dolay uçamadığına dair Schalterde yani, bagaj ve kimlik kontrolü yap ildiği yerden ENTSCHÄDIGUNG FÜR NICHT ERFOLGTE BEFÖRDERUNG mağduriyet belgesi alırlarsa şirketler zararın çoğunu karşılıyor.

avr-hava-sorun-b.jpg

ha-ber.com / Hüseyin Gül / Düsseldorf 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2012, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321