Hannover'de ''EuroBlech'' fuarı başladı

Almanya'nın Hannover kentinde ''EuroBlech'' aldı Saç Levha İşleme Teknolojileri Fuarı açıldı

Hannover'de ''EuroBlech'' fuarı başladı

 

 

Hannover'de ''EuroBlech'' fuarı başladı

Almanya'nın Hannover kentinde ''EuroBlech'' aldı Saç Levha İşleme Teknolojileri Fuarı açıldı

İki yılda bir düzenlenen fuarda arasında Türkiye'nin de bulunduğu 39 ülkeden bin 525 şirketin ürünlerini tanıtıyor. 63 firma ile Türkiye, Almanya ve İtalya'dan sonra en fazla şirketle katılan ülke durumunda bulunuyor.

Fuarda, Türkiye Makine Tanıtım Grubu tarafından fuarın konferans salonunda tanıtım toplantısı yapıldı.

Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Almanya proje sorumlusu Sevda Kayhan Yılmaz, yaptığı konuşmada, Almanya'nın değişik bölgelerinde düzenlenen fuarlara katılarak ürünlerini tanıttıklarını, bu tanıtımları ''Merhaba Heimat'' sloganıyla düzenleyecekleri kültür etkinlikleriyle sürdüreceklerini belirtti.

Sektörde aile şirketlerinin ağırlıklı olduğunu ifade eden Yılmaz, sektörün gelişmesi konusunda mali sorunlar olduğunu, müşterilere uzun vadeli ürün satmaya yeni başladıklarını kaydetti.

han-euroblech-fuari-basl-b.jpg

Bu sektörde Türkiye'yi ticari alanda emekleme aşamasında, ''geleceği parlak'' olarak niteleyen Yılmaz, ihracat ülkeleri arasında ilk sırayı alan Almanya'ya ürün satmaktan ziyade ile işbirliği yapmak istediklerini belirtti.

Yılmaz, ''Bizim için Almanya büyük bir pazar değil. Amacımız Almanya işbirliğinde dünyaya iyi kalitede ürün satmaktır'' diye konuştu.

Almanya'ya yatırım yapmayı düşünmediğini dile getiren Yılmaz, ''Anahtarı sizde olmayan bir şeye nasıl yatırım yapılır. Ayrıca vize meselesi çok acı'' ifadesini kullandı.

han-euroblech-fuari-basl-c.jpg

Hannover Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Kudret Ceran da son yıllarda fuarların gözde ülkesi haline gelen Türkiye'nin ticari gelişmeleri hakkında bilgi verdi.

27 Ekim'e kadar açık kalacak olan fuarı 65 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2012, 22:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321