banner269
Öne Çıkanlar Berlin terör Almanya NATO Istanbul Müslümanlar

Hamm AKM`de Alevilik Dersleri başladı

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonuna ( AABF) bağlı Hamm Hacı Bektaşi Veli Alevi Kültür Merkezinde Alevilik dersleriyle ilgili olarak Alevilik derslerine öğrenciler, Velileri ve Öğretmenlerle birlikte bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

banner197
Hamm AKM`de Alevilik Dersleri başladı
Hamm AKM`de Alevilik Dersleri başladı

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonuna ( AABF) bağlı Hamm Hacı Bektaşi Veli Alevi Kültür Merkezi`nde Alevilik dersleriyle ilgili olarak Alevilik derslerine öğrenciler, Velileri ve Öğretmenlerle birlikte bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Hamm Cem evinde yapılan toplantı Dernek Başkanı Gülay Sönmez`in katılımcıları selamlamasıyla başladı. Hamm`daki toplantıya Federasyon ve Eyalet Yönetimlerinden Melek Şahin, NRW İnanç Kurulu Başkanı Mehmet Korkmaz Dede, Sekreter  Cemalettin Esen, Necla Aslan Ana ve HAKBİR AKM Başkanı Vahdet Taş da katıldılar.Alevilik Hümanist bir İnançtır
AABF İnanç Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Hamm Hacı Bektaşi Veli Alevi Kültür Merkezi`nin de üyesi olan Cafer Kaplan Dede Alevilik derslerinin önemine değinen vurgulamalar yaptı ve derslere giren öğrencilere başarılar diledi. 
Cafer Kaplan Dede ‚‘‘ Bu derslerle ve verilen tüm diğer hizmetlerle Hümanist Alevi İnancını burada da yaşatmak, ilerde Cem evlerimizi yönetecek gençleri kuşakları kazanmak istiyoruz. Türkiye`de biliyorsunuz Çağdaş Cumhuriyetçi değerler yok ediliyor. Eğitimle bir toplumun şekli değiştirilir. Bizler Laik ve Bilimsel eğitimden yanayız. Bu nedenlede 17 Eylül`de İstanbul Kartal`da 17 Eylül Pazar günü gerçekleşecek Laik ve Bilimsel Eğitim Mitingini destekliyoruz. AKP Türkiyede yeni bir gençlik yaratma çabasında. Bu nedenlede Alevilik derslerinin önemi dahada artıyor. Burda devlet bu hakkı bize vermiştir. Bu nedenle bu İnanca, Öğretiye sahip çıkılması gerekiyor ‘‘dedi. Daha sonra Alevilik dersleri veren öğretmenler Meltem Güven-Ergün ve Alev Bedir, Wilhelm Busch ve Sophie-Scholl-Schule`de verilecek derslerin gün ve saatleri konusunda Velileri bilgilendirdiler.Hamm`daki toplantıda Dernek Binasının duvarını çiçek desenleriyle güzelleştiren, boyayan Dernek Üyesi İsmet Dönmezin sanatçı eşi Katerina Sönmez`e de bir teşekkür buketi verildi.Toplantı sonrası Dernek yönetimi Velilere, Öğrencilere ve diğer Üyelere kurulan Mangal ve Döner ve Izgara çeşitleri ikram etti.

ha-ber.com/Mehmet Tanlı/Hamm
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir