banner216
Öne Çıkanlar Almanya ABD Berlin Türkiye PKK CHP

Hamburg Neo Nazilere geçit vermedi

Almanya'da aşırı Sağcı Parti (NPD) taraftarı bir grup, son günlerin tartışma konusu olan Euro bölgesinin istikrarını hedefleyen Avrupa İstikrar Mekanizmasının (EMS) Federal Parlamento'da onaylanmasını protesto ettiler

banner197
Hamburg Neo Nazilere geçit vermedi

 

 

Hamburg Neo Nazilere geçit vermedi

Almanya'da aşırı Sağcı Parti (NPD) taraftarı bir grup, son günlerin tartışma konusu olan Euro bölgesinin istikrarını hedefleyen Avrupa İstikrar Mekanizmasının (EMS) Federal Parlamento'da onaylanmasını protesto ettiler.

Hamburg'da Kunsthalle ve Bergedorf'da toplanan Neo-Nazi taraftarı grubun gösterisine karşı çok sayıda sol grup, ''Nazi dışarı'' seklinde slogan attı.

hamb-npd-gecit-yok-c.jpg

Çok sayıda güvenlik görevlisinin yer aldığı gösteride NPD Hamburg teşkilatı başkan yardımcısı Thomas Wulff Almanya'ya göçün durdurulmasını talep etti.

Bergedorf ilçesindeki Neo-Nazilere karşı düzenlenen gösteride bulunan Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) İlce Belediye Meclis Üyesi Simone Jasmin Gündüz, çok sayıda Bergedorflu`nun Neonazilere karşı gösteride bulunmasını memnuniyetle karşıladığını belirterek, ırkçılığa hiçbir şekilde yer verilmeyeceğini bildirdi.

hamb-npd-gecit-yok-d.jpg

Yaz tatili olmasına rağmen çok sayıda Bergedorflu“nun Neonazilere karşı bir sinyal verdiğini sözlerine ekleyen Gündüz, Almanya'nın bir göç ülkesi olduğunu ve göçmenlerin bu ülkeye çeşitlilik kattığını söyledi.

hamb-npd-gecit-yok-b.jpg

ha-ber.com / Hamburg 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir