Hamburg Neo Nazilere geçit vermedi

Almanya'da aşırı Sağcı Parti (NPD) taraftarı bir grup, son günlerin tartışma konusu olan Euro bölgesinin istikrarını hedefleyen Avrupa İstikrar Mekanizmasının (EMS) Federal Parlamento'da onaylanmasını protesto ettiler

Hamburg Neo Nazilere geçit vermedi

 

 

Hamburg Neo Nazilere geçit vermedi

Almanya'da aşırı Sağcı Parti (NPD) taraftarı bir grup, son günlerin tartışma konusu olan Euro bölgesinin istikrarını hedefleyen Avrupa İstikrar Mekanizmasının (EMS) Federal Parlamento'da onaylanmasını protesto ettiler.

Hamburg'da Kunsthalle ve Bergedorf'da toplanan Neo-Nazi taraftarı grubun gösterisine karşı çok sayıda sol grup, ''Nazi dışarı'' seklinde slogan attı.

hamb-npd-gecit-yok-c.jpg

Çok sayıda güvenlik görevlisinin yer aldığı gösteride NPD Hamburg teşkilatı başkan yardımcısı Thomas Wulff Almanya'ya göçün durdurulmasını talep etti.

Bergedorf ilçesindeki Neo-Nazilere karşı düzenlenen gösteride bulunan Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) İlce Belediye Meclis Üyesi Simone Jasmin Gündüz, çok sayıda Bergedorflu`nun Neonazilere karşı gösteride bulunmasını memnuniyetle karşıladığını belirterek, ırkçılığa hiçbir şekilde yer verilmeyeceğini bildirdi.

hamb-npd-gecit-yok-d.jpg

Yaz tatili olmasına rağmen çok sayıda Bergedorflu“nun Neonazilere karşı bir sinyal verdiğini sözlerine ekleyen Gündüz, Almanya'nın bir göç ülkesi olduğunu ve göçmenlerin bu ülkeye çeşitlilik kattığını söyledi.

hamb-npd-gecit-yok-b.jpg

ha-ber.com / Hamburg 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2012, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321