HADD'den DER SPİEGEL'e destek

'Der Spiegel'in son sayısında Fethullah Gülen hareketinin Almanya'daki en ciddi ve tehlikeli İslamcı hareket olarak gösterilmesi ve hareket ile ilgili kritik haberin ardından Der Spiegel dergisine özellikle cemaat yanlıları tarafından protesto mektuplarının yağdığı belirtildi

HADD'den DER SPİEGEL'e destek

 

 

HADD'den DER SPİEGEL'e destek

Almanya'nın siyasi dergilerinden haftalık ‘Der Spiegel'in son sayısında Fethullah Gülen hareketinin Almanya'daki en ciddi ve tehlikeli İslamcı hareket olarak gösterilmesi ve hareket ile ilgili kritik haberin ardından Der Spiegel dergisine özellikle cemaat yanlıları tarafından protesto mektuplarının yağdığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak Hamburg Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı (HADD) Coşkun Coştur, Gülen cemaatinin Türkiye'deki etkinliği ve çalışmalarının özellikle Türk toplumu tarafından bilindiğini ve bununla ilgili haberin Der Spiegel gibi ciddi bir dergide yayınlanmasının Alman kamuoyu açısından önemli olduğunu vurguladı.

Coştur, ‘Kendilerine modern, çağdaş görüntü süsü veren bu mafya vari kuruluş Alman ve dünya kamuoyu nezdinde teşhir edilmelidir. Özellikle Alman televizyon kanalı WDR'de yayından son dakika kararı ile kaldırılan benzeri dokümantasyon haberinden sonra bu konu daha da dikkatlice izlenecektir. Batıdaki siyasi partileri de bu soruna daha dikkatli yaklaşıp, sözde Gülen cemaatine bağlı sivil toplum örgütlerini gelecekte daha dikkatlice izlemeleri, kaygı verici örgütlenmelerini dikkate almalılar' diye konuştu.

Gülen cemaatinin her türlü modern yaşam biçimini tehdit ettiğini öne süren Coştur, şöyle konuştu: Bu "örümcek" yapı tüm toplumu kafese almak istemekte, çağdaş, uygar, her türlü modern yaşam tarzımızı tehdit etmektedir. Aslında, bu tüm toplum için bir uyarı olarak algılanmalı, eğitim kurumları, tüm toplum bu kurumlara karşı uyarılıp seferber edilmelidir.

Bu bir başlangıç olmuştur, şimdi asıl görev bu konuda daha duyarlı, tehlikenin farkında olan sivil toplum kuruluşları ve ADD'ler harekete geçmeli, Der Spiegel'de haberi yapan Alman gazeteci Maximillian Popp arkadaşımıza destek olmalıdır. Konuyu daha da derinleştirip, bölgelerde kendisi ile konferanslar düzenlemeliyiz'.

ha-ber.com / Hamburg 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2012, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321