''Gruptan birlikte çıkarız''

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Möcnchengladbach'ın kulüp başkanı Rolf Königs, gruptan kendileriyle birlikte Fenerbahçe'nin çıkmasını arzu ettiğini söyledi.

''Gruptan birlikte çıkarız''

 

 

 

''Gruptan birlikte çıkarız''

Mönchengladbach Başkanı Rolf Königs: ''Fenerbahçe ve Mönchengladbach'ın gruptan birlikte çıkmasını arzu ediyorum'' dedi

 

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Möcnchengladbach'ın kulüp başkanı Rolf Königs, gruptan kendileriyle birlikte Fenerbahçe'nin çıkmasını arzu ettiğini söyledi.

Aynı zamanda Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası (TD-IHK) Başkan Yardımcısı olan Königs, Borussia Park Stadı'nda AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Fenerbahçe ve Mönchengladbach'ın gruptan birlikte çıkmasını istiyorum'' dedi.

Türkiye'de araç tekstili ve turizm alanında faaliyet gösteren altı farklı işletmesi bulunan Königs, Türkiye'deki misafirperverliğin müthiş ve örnek teşkil edecek bir durum olduğunu belirterek, kendisini Türk olarak gördüğünü ifade etti.

Türkiye Spor Toto Süper Lig'i ve büyük takımları sürekli takip ettiğini vurgulayan Königs Fenerbahçe'nin güzel bir stadyumunun olduğunu bildiğini, Borussia Mönchengladbach'ın da aynı güzellikte bir stadyuma sahip olduğunu vurgulayarak, ''O nedenle durum şu anda 1-1'' dedi.

Türkiye Spor Toto Süper Lig'in Bundesliga'ya benzediğine dikkati çeken Königs, Bursaspor'un şampiyon olmasına çok sevindiğini belirterek, ''Fenerbahçe ve Türkiye ligini tanıyorum ama Bursaspor'u daha iyi tanıyorum. Bursa stadında bizim ürünleriniz mevcut. Türkiye liginde bir istisna olarak Bursaspor'un şampiyonluğunu gördük. Bu çok sevindirici bir gelişme. O nedenle Türk futbolunu Alman futboluna yakın görüyorum'' şeklinde konuştu.

Mönchengladbach-Fenerbahçe arasındaki maça çok sayıda Türk taraftarın geleceğini bildiklerini ifade eden Königs, maçın eğlence havasında geçmesini ümit ettiğini belirterek, ''Her iki taraf da kazanmak isteyecek. Umarım iyi bir maç olur ve taraftarlar karşılaşmadan zevk alır. Maçın sonucu ne olursa olsun arkadaşlık ve eğlence en üstte olmalı. Türkiye'den gelecek dostlarımıza da şimdiden 'hoşgeldiniz' diyorum'' diye konuştu.

Tam bir Türk dostu olan Königs takımlarında Tolga Ciğerci'nin forma giydiğine işaret ederek, ''Kendisi buraya iyi uyum sağladı. Umarım burada kendisini geliştirebilir ve şansını iyi değerlendirir'' dedi.

Königs, Borussia Mönchengladbach'ın Bundesliga'daki maçlarının 53 bin ortalama seyirciyle oynadığını ve bunun Almanya'da 6. Avrupa'da ise 11. sıra anlamına geldiğini anlatarak kulübün 58 bin üye ve 850 taraftar grubuna sahip olduğunu sözlerine ekledi.

ha-ber.com

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2012, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321