banner216
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

Göç ve Çeşitlilik çalışma grubu oluşturuldu

SPD Hamburg eyalet teşkilatının Göç ve Çeşitlilik Çalışma Grubu başkanlığına SPD Genel Başkan yardımcısı Aydan Özoğuz ile grubun başkan yardımcılığına SPD Hamburg milletvekili Ali Rıza Şimşek getirildi 

banner197
Göç ve Çeşitlilik çalışma grubu oluşturuldu

 

 

Göç ve Çeşitlilik çalışma grubu oluşturuldu

Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Hamburg eyalet teşkilatının Göç ve Çeşitlilik Çalışma Grubu ( Die Arbeitsgemeinschaft Migration und Vielfalt) başkanlığına SPD Genel Başkan yardımcısı ve Federal milletvekili Aydan Özoğuz ile grubun başkan yardımcılığına SPD Hamburg milletvekili Ali Rıza Şimşek getirildi.

SPD Hamburg teşkilatının Kurt-Schmacher-Allee'de bulunan parti merkezinde yapılan seçimlerde, 'Göç ve Çeşitlilik Grubu' başkan yardımcılığına Ali Rıza Şimşek'in yanı sıra Michael Ulrich de seçildi.

hamb-goc-cal-grub-c.jpg

Toplam dokuz kişiden oluşan yönetim Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor: SPD Hamburg-Mitte İlçe Belediye Meclis Üyesi Erkan Şahin, İlona Müller, Esma Thommen, Ponos Drossinakis, Dulfan Maik ve Anita Kasemi.

SPD Hamburg eyalet milletvekili Şimşek ayrıca, parti içerisinde en fazla oyu alarak federal komisyon ve kongrede Hamburg'u temsil etmek üzere delege seçildi.

hamb-goc-cal-grub-d.jpg

Özoğuz, SPD bünyesinde Göç ve Çeşitlilik Çalışma Grubunun federal düzeyde oluşturulduğunu hatırlatarak, Hamburg'daki seçimlerde çok sayıda göçmenin seçimlere katılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Göç ve Çeşitlilik Çalışma Grubunun aldığı kararların Hamburg ve federal düzeyde gerçekleştirilen parti kongrelerinde bağlayıcı olabileceğine de dikkat çeken Özoğuz, çalışma grubunun kararlaştırdığı önergelerin parti yönetiminde ele alınmasının yolunun açıldığını vurguladı.

hamb-goc-cal-grub-e.jpg

Hamburg eyalet Başbakanı Olaf Scholz'un göçmenlerin parti içerisinde katılımına büyük önem verdiğine işaret eden Özoğuz, göçmenlerle ilgili konularda söz konusu çalışma grubunun daha etkin olacağını sözlerine ekledi.

Şimşek ise, göçmenlerin hayatın her alanına eşit katılımını vurgulayarak, göçmen oluşumların önemine değindi.

hamb-goc-cal-grub-b.jpg

ha-ber.com/Hamburg  

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir