banner216
Öne Çıkanlar terör Demokrasi Polis TDI Berlin İslamiyet

Frankonya Gününe Türk Düğünü damgası

Nürnberg Medina Türk Müzesinin sunduğu sunum büyük beğeni topladı

banner197
Frankonya Gününe Türk Düğünü damgası

 

Frankonya Gününe Türk Düğünü damgası

Nürnberg Medina Türk Müzesinin sunduğu sunum büyük beğeni topladı

Almanya’nın Erlangen kentinde, her yıl düzenlenen, Frankonya günü'ne bu yıl Nürnberg Medina Türk müzesinin organize ettiği, Franklarla Türk düğünü damgasını vurdu. Alman kamuoyu ve medyasında Frankonia Türkleri veya Türk Frankları diye adlandırılan Medina ekibi, Franklarla Türk düğünü programında 5 Frank kültür derneğinin yaklaşık 40 Frank milli kıyafetlerinden oluşan ekibi ile birlikte kına gecesi düzenledi, sonra Türk ekibi Frank düğününde, Franklar ile birlikte Frank dansı yaptılar.

Daha Sonra Frank dernekleri, Türk düğününde hep birlikte damat halayı oynadılar, çeyiz açma töreni, kıyafetlerin tanıtımından sonra, Franklar düğün adetleri gereğince Medina müze müdürü Cemalettin Özdemir‘e ekmek ve tuz sundu, Cemalettin Özdemir de, Frankonia valisi Bartsch’a ve misafirlere 10 Türk ekmeğini dağıttı.

Cemalettin Özdemir,“ Biz Almanya Türkleriyiz, Alman vatandaşıyız, Alman Müslümanlarız, Franken Türkleriyiz, Nürnbergli olmaktan gurur duyuyoruz, Nürnberg çok renklidir ve bu renkler uyum içindedir diye konuştu. Cemalettin Özdemir tüm sunumu Uygur kıyafeti ile yaparken değişik Uygur kıyafetlerine de Türk düğününde yer vererek, hem Uygurları tanıtmış oldu hem de aynı gün yapılan Nürnberg’de Uygurlar için yürüyüşe destek vermiş oldu.ha-ber.com/Taner TÜZÜN / ERLANGEN

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir