banner269
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Türkiye

Frankfurt Römer ödülleri verildi

Frankfurt Römer ödülleri aralarında 4 Türk'ün de bulunduğu 64 kişiye verildi

banner197
Frankfurt Römer ödülleri verildi

 

 

Frankfurt Römer ödülleri verildi

Frankfurt Römer ödülleri aralarında 4 Türk'ün de bulunduğu 64 kişiye verildi

Çeşitli alanlarda gönüllü hizmetlerde bulunan Yankı Pürsün, Aydın Erbaş, Hüseyin Kurt ve Ömer Zengin ödüle layık görüldü.

Frankfurt'un tarihi Römer Belediye binasında düzenlenen törende Pürsün ve Erbaş, ödüllerini Frankfurt Anakent Belediye Başkanı Peter Feldmann'ın elinden aldı. Hüseyin Kurt ve Ömer Zengin ise mazeretleri nedeniyle törene katılamadı.

Yankı Pürsün, böyle bir ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu ifade ederek, ''Frankfurt Belediye Meclis üyeliği ve gençlik komisyonunda uzun yıllardan beri yaptığım çalışmalardan dolayı bu plaketi aldım. Benim için büyük bir şeref. Göçmen bir ailenin çocuğu olarak 10 yıllık çalışmalarımdan sonra böyle bir ödül aldığımdan dolayı gurur duydum'' dedi.

romer-odul-b.jpg

Pürsün, Türk vatandaşlarının da Alman toplumunun bir parçası olduğunu belirterek, gönüllü olarak yapılan çalışmaların herkese faydası olduğunu ve bu nedenle Türk gençlerine gönüllü hizmetlerde yer almalarını tavsiye ettiği vurguladı.

Aydın Erbaş ise yaptığı konuşmada, fahri hizmetlerinden dolayı aldığı ödülün kendisini onurlandırdığına işaret ederek, ''10 yıldan bu yana Frankfurt'taki yabancılar meclisinde görev aldım. Yaptığımız bazı önerilerimizle yabancıların sorunlarına çözümler getirmeye çalışıyoruz. Frankfurt'taki göçmenlerin sorunlarının belediyeye iletilmesi konusunda aracı kurum olarak faaliyetlerde bulunuyoruz. Bizden sonra da gençlerin bu tür faaliyetlere katılmalarını tavsiye ve arzu ederim'' diye konuştu.

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir