banner216
Öne Çıkanlar Berlin Almanya DİTİB ABD terör Rose Gottemoeller

Fenerbahçeliler, Aziz Yıldırım'a destek çıktı

Almanya Fenerbahçeli Birlikleri Derneği Mustafa Çömlek, futbolda şike davasının tutuklu sanığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı' Aziz Yıldırım'ın her zaman yanında olacaklarını bildirerek, Fenerbahçe Kulübü'ne linç kampanyası uygulandığını söyledi

banner197
Fenerbahçeliler, Aziz Yıldırım'a destek çıktı

 

 

Fenerbahçeliler, Aziz Yıldırım'a destek çıktı

Almanya Fenerbahçeli Birlikleri Derneği ve Hamburg Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Çömlek, futbolda şike davasının tutuklu sanığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı' Aziz Yıldırım'ın her zaman yanında olacaklarını bildirerek, Fenerbahçe Kulübü'ne linç kampanyası uygulandığını söyledi

Hamburg Fenerbahçeliler Derneği Türk sivil toplum kuruluşlarına, siyasetçilere ve gazetecilere yönelik düzenlenen toplantıda, Türkiye'deki Fenerbahçe Kulübü'nde yaşanan son gelişmeler ele alındı.

Çömlek, 3 Temmuz 2011 tarihinde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 'futbolda şike' davası nedeniyle tutuklandığını ve kulübe yönelik bir linç kampanyası düzenlendiğini ifade ederek, ''25 milyon taraftarı olan ve insanın ödediği vergilerle yayın yapan TRT bile kulp aleyhine haberler yapmakta. Çocuk çocuk demeden Fenerbahçeliler Kulübü taraftarlarına polis tarafından gaz bombası sıkılmaktadır'' dedi.

alm-fener-yildirim-dest-c.jpg

Başkan Aziz Yıldırım'ın her zaman yanında olacaklarını da sözlerine ekleyen Çömlek, ''Almanya'daki Fenerbahçeliler olarak Türkiye'deki gelişmelerden etkilendik. Arkadaşlarımızı motive etmek zorlaştı. Ancak başkanımızın sergilediği bu durum bizi bu günlere getirdi. Ancak Nazım Hikmet'in söylediği gibi güneşli günler göreceğiz'' dedi.

Çömlek ayrıca, Kıbrıs Rum Kesimi ekibi ile Fenerbahçe arasında oynanacak UEFA Avrupa ligi şampiyonasında Hamburg Başkonsolosluğu ile Kıbrıs Rum konsolosluğunu bir araya getirerek, maçı birlikte izlemeyi talep ettiklerini söyledi.

Hamburg Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı (HADD) Coşkun Coştur, Türkiye'nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım'ın tutuklanmasının siyasi olduğunu öne sürdü. Coştur, ''Cumhuriyetten bugüne bütün kurumlar tasfiye edilmekte. Türkiye'de her kurumun saldırıya uğradığı bir dönemde Fenerbahçe de nasibini almaktadır. Türkiye'deki en büyük şike Tayyip Erdoğan'ın başbakan olmasıdır. Türkiye'de yapılan siyasi operasyonlar insanların yaşam alanlarını azaltmaktadır. Operasyonlar Fenerbahçe camiasını siyasallaştırmıştır iyi de olmuştur. Ülkemizdeki bu kara bulutların bir gün biteceğine inanıyorum'' dedi.

alm-fener-yildirim-dest-d.jpg

Yeşiller Partisi Hamburg-Mitte İlçe Belediye Meclis Üyesi Bayram İnan, Türkiye'de son yıllarda çok sayıda insanların tutuklandığını hatırlatarak, ''Fenerbahçe'de yaşanan olaylar Başkan Yıldırım ile AKP arasındaki husumet olayıdır. Türkiye'de hukuka olan inancımız azaldı'' diye konuştu.

Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Altona ilçe Belediye Meclis Üyesi Behçet Algan, Türkiye'nin 'sesiz diktatörlüğüne' gidildiğini ileri sürerek, adaletin olmadığı yerde demokrasiden söz edilemeyeceğini söyledi. SPD Federal Milletvekili ve Genel Başkan yardımcısı Aydan Özoğuz, spor kulüplerinin uyumu kolaylaştırdığını belirterek, kulüplerin barış ve birlik ve beraberliği kolaylaştırdığına işaret etti.

Toplantıda Hamburg Türk Toplumu (TGH) Başkanı Hüseyin Yılmaz, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de yer aldı.

alm-fener-yildirim-dest-b.jpg

ha-ber.com 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir