banner269
Öne Çıkanlar Almanya ABD IŞİD Angela Merkel FETÖ Avrupa Birliği

''EsMa'' bir yaşına girdi

Ekim 2011'de çalışmalarına başlayan ''EsMa'' projesi Essen'de yaşayan göçmen ailelere eğitim alanında verdiği destekle takdir topluyor.

banner197
''EsMa'' bir yaşına girdi

 

 

''EsMa'' bir yaşına girdi

Ekim 2011'de çalışmalarına başlayan ''EsMa'' projesi Essen'de yaşayan göçmen ailelere eğitim alanında verdiği destekle takdir topluyor.

Lübnanlı bayanlara yönelik diyalog grubundan göçmen dernek temsilcilerinin eğitim elçileri olarak görev almalarına kadar geniş bir yelpazede hizmet veren ''EsMa'' ailelerin eğitim kurumları ile diyaloğunun güçlenmesini amaçlıyor.

Alman Göç ve Uyum Bakanlığı‘nın finanse ettiği projenin ilk yıl değerlendirmesini yapan Essen Göçmen Dernekler Birliği, düzenlediği çalıştayda birçok dernek ve belediye kurumlarının temsilcisini bir araya getirdi.

Proje Müdürü Sadık Çiçin ''EsMa sayesinde velilere, çocuklarının eğitimlerine destek olma yönünde fırsatlar sunuyoruz. Geride bıraktığımız bir sene içerisinde çok önemli adımlar kat ettik. Amacımız, gençlerimizin iş ve meslek piyasasında daha şanslı hale gelmeleridir.'' dedi.

esma-topl-b.jpg

Başkan Muhammet Balaban ise, ''Essen Göçmen Dernekler Birliği'nin inisiyatifinde yürütülen proje sayesinde göçmen derneklere doğrudan ulaşma imkânımız var. Essen Belediyesinin çeşitli kurumları ile koordineli şekilde yürüttüğümüz proje çerçevesinde göçmen toplumu ve belediye kurumları arasında köprü rolünü üstlendik. Bu çalışma modeli diğer belediyelere de örnek olsun isterim'' dedi.

Çalıştaya katılanlar arasında bulunan Essen Belediyesi Kültür, Spor ve Entegrasyon Müsteşarı Andreas Bomheuer ise ''Katılımcıların son bir yılda gösterdikleri performansı kutluyorum.'' dedi. Essen Belediyesi Gençlik, Eğitim ve Sosyal İşler Müsteşarı Peter Renzel'de '' Göçmen derneklerin belediye kurumları ile el ele verip, kaliteli çalışmalar üretmelerini destekliyorum'' dedi.

Eritre, Fas, Irak, Lübnan, Polonya, Rusya, Sri Lanka ve Türkiye gibi ülkelerden oluşan katılımcılara Haziran 2014 tarihine kadar devam edecek seminer ve bilgilendirme toplantılarından faydalanma imkânı sunulacak.

esma-topl-c.jpg

ha-ber.com / Essen

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir