banner216
Öne Çıkanlar medya Dublin Almanya FETÖ Dayanışma Hüseyin Baraner

Engelli Azerbaycanlı çifti sevindirdiler

Avrupa Elele Engellilere Yardım Konfederasyonu bu kez, Almanya’ya sığınan Azerbaycanlı engelli çifte yardım elini uzattı.

banner197
Engelli Azerbaycanlı çifti sevindirdiler

Engelli Azerbaycanlı çifti sevindirdiler

Kurulduğu 15 yıldan bu yana Türkiye ve Almanya’da 500’ün üzerinde akülü ve 150’nin üzerinde de normal tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine dağıtan Avrupa Elele Engellilere Yardım Konfederasyonu bu kez, Almanya’ya sığınan Azerbaycanlı engelli çifte yardım elini uzattı.

Bir bacağı olmayan Kamale Babazade ile iki ayağı da felç olan eşi Qasimav Hüseyin’e Konfederasyon binası önünde, bir akülü diğere normal iki tekerlekli sandalye teslim edildi. Sandalyelerin alınması için Konfederasyon Genel Başkanı Cengiz Hocazade kadar, Kuzey Bavyera Türk-Alman Kadınlar Kulübü Başkanı İlknur Reiche ’de şahsi maddi destekte bulundu

TÜRK MİLLETİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Azerbaycan’da Rusça öğretmeni olan Kamale Babazade, Türkiye’de de tedavi gördüğünü, burada da hem kendisine hem de eski bir boksör olan eşi engelli Qasimav’a yardım elinin yine Türklerden geldiğini belirterek, Türk milletine teşekkür ediyorum dedi.İKİ DEVLET BİR MİLLETİZ

Cengiz Hocazade de, bizler iki devlet bir milletiz diyerek, Babazade çiftine kapılarının ardına kadar açık olduğunu vurguladı. İlknur Reiche’de, engelli kardeşlerimizin mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur diye konuştu. Akülü tekerlekli arabaların tesliminde Konfederasyon ’un diğer üyeleri de hazır bulunurken, Azerbaycanlı çift evlerine alkışlarla uğurlandı.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir