banner269
Öne Çıkanlar Almanya Berlin DİTİB Türkiye PKK Polis

Ebedi Şef Atatürk Nürnberg ’de saygı ile anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yılında Nürnberg konsolosluğunda yapılan bir törenle anıldı. 

banner197
Ebedi Şef Atatürk Nürnberg ’de saygı ile anıldı
Ebedi Şef Atatürk Nürnberg ’de saygı ile anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79. yılında Nürnberg konsolosluğunda yapılan bir törenle anıldı. Anma töreninde, Başkonsolos Yavuz Kül, Konsolos Gürol Baş, Muavin Konsoloslar Mesut Doğan, Ünal Atcalıoğlu, Din Hizmetleri Ataşesi Mümin Şener, Çalışma ve Sosyal hizmetler Ataşesi Faruk Küçük, Konsolosluk çalışanları, Türk Sivil Kuruluş başkan ve temsilcileri ile vatandaşlarımız hazır bulundu.Saygı duruşu ve milli marşımız söylendi  
Öğretmen Veli Aktürk’ün sunduğu programda, Saat 9’u 5 geçe saygı duruşu ve milli marşımızın okunmasının ardandan, Başkonsolos Yavuz Kül, yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür etti ve Atatürk’ün yüce kişiliğini anlattı. Daha sonra Öğretmen Ayten Öz Atatürk adlı şiiri okudu.


Atatürk, Nürnberg’ de ikinci programla anılacak
Öte yandan Atatürk, Nürnberg Konsolosluğunun himayesinde Türk Sinemasında akşam ayrı bir programla anılacak. Türk Öğretmen ve öğrenciler çeşitli gösteriler sunacak ve Atatürk ile ilgili film gösterilecek.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir