Duisburg'ta Millet ittifakı seçim bürosu açıldı

Duisburg kentinin Hamborn semtinde Fikir Atölyesi inisiyatifinde Millet İttifakı Seçim bürosu açıldı. 

Duisburg'ta Millet ittifakı seçim bürosu açıldı

Duisburg'ta Millet ittifakı seçim bürosu açıldı

Duisburg kentinin Hamborn semtinde Fikir Atölyesi inisiyatifinde Millet İttifakı Seçim bürosu açıldı. 

Fikir Atölyesi Başkanı gazeteci Metin Es, “büromuz halkımızın hizmetindedir. Parti ayırımı yapmaksızın herkese hizmet vereceğiz” açıklamasında bulundu. Almanya'da Duisburg kentinin Hamborn semtinde Cumhuriyet Halk Platformu Fikir Atölyesi inisiyatifinde Millet İttifakı Seçim Bürosu açıldı. Seçim bürosunun açılışına Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar, CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan, İYİ Parti Temsilcisi Eren Yakışır, Oberhausen Alevi Kültür Merkezi Başkanı Binali Yıldırım, Wuppertal Çepni Derneği temsilcisi Emsalettin Temel, Fikir Atölyesi Başkanı Metin Es ve sivil toplum kuruluş temsilcileri hazır bulundu. 

KADERİMİZİ BELİRLEYECEK SEÇİM
Fikir Atölyesi Başkanı Metin Es, 24 Haziran seçimlerinin şimdiye kadar alışagelmiş bir seçim olmadığını, bu seçimin ülkemizin ve milletimizin kaderini belirleyecek bir seçim olduğuna dikkat çekerek açılış konuşmasını şu şekilde yaptı: “Almanya'da 1 milyon 445 bin seçmen var. Bildiğiniz gibi 7 Haziran'da burada sandıklar kurulacak ve 13 merkezde vatandaşlarımız oy kullanabilecek. 

Ancak, son Kasım ve Nisan referandum seçiminde ne yazık ki seçime katılma oranı sadece yüzde 48,8'dir. Oy hakkı olan vatandaşlarımızın yüzde 50'sinden fazlası sandığa gitmiyor. 

Millet İttifakı ile Türkiye'de umutlandığımız bir seçim atmosferi oluşmuştur. Söylem birliği ile muhalif kesimin oy oranı artmaktadır. 
Bundan ötürü Türkiye'deki Millet İttifakının söylem birliğini burada da uygulanmasının çok önemli olduğunu bilmekteyiz. 
Bu seçim bürosunu toplumumuza açıyoruz. Ayrıca sadece seçim bürosu olarak değil, sanatçılarımıza, yazarlarımıza da kapımız açık olacak” Duisburg Anakent Belediye Başkanı Erkan Kocalar ise, Fikir Atölyesi'nin Millet İttifakını ve sivil toplum kuruluşlarını bir arada buluşturmasını çok anlamlı bulduğunu, Türkiye'de siyasi sorunların son yıllarda Almanya'ya sıçradığını, buradaki toplumu olumsuz etkilediğini 24 Haziran seçimlerinde muhalif kanadın demokrasi adına attıkları adımların başarılı olmasını umduğunu söyledi. EYLEM VE SÖYLEM BİRLİĞİ 
CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan, Almanya'da Türkiye'deki Millet İttifakı bileşenin seçim bürosunun açılmış olmasının önemine değindi. Çapan, “Millet İttifakı Seçim Bürosu ile biz bir araya geldik. CHP Köln olarak genel merkezimizin başlattığı ittifakı bizde burada uyguluyoruz. Söylem ve eylem birliği ile Avrupalı seçmenimizden cumhuriyetimize, demokrasimize sahip çıkmasını istiyoruz. Millet ittifakı demokrasi bileşenidir. Her alanda birlikte hareket edip, birlikte çalışarak 24 Haziran'da oylanacak olan cumhuriyetimize sahip çıkacağız” şeklinde konuştu. ÇOK YOĞUN ÇALIŞIYORUZ
İYİ Partisi Temsilcisi Eren Yakır da, bütün Avrupa'da çok yoğun çalıştıklarını, paneller, toplantılar ve ev ziyaretleri ile düzenlediklerini belirterek şunları söyledi: 

“Millet İttifakı Seçim Bürosu'nun açılmasına vesile olan Fikir Atölyesi yöneticilerine teşekkür ederim. Büromuzu birlik ve beraberlik nidasıyla açtık. Burası bütün Almanya'ya örnek olsun. Seçimde başarılı olmak için ilk adımızı attık. Mutlaka sandığa giderek oyumuzu kullanmalıyız. Tek adam sistemi ülkemiz açısından çok sakıncalı. Çünkü tek adam sistemi parti devleti olur. Demokrasi ve hukuk bu sistemde yok olur. Biz parlamenter sistemi istiyoruz. Partimiz Avrupa ile uzlaşmacı bir siyaset yapacaktır. Gerginlik hiçbir ülkeye fayda getirmez” Oberhausen Alevi Derneği Başkanı Binali Fırat, Aleviler olarak koşulsuz cumhuriyetten, laiklikten, demokrasiden yanadır. Bu seçim bizim için cumhuriyet rejiminin oylanmasıdır. Biz amasız, fakatsız cumhuriyetten yana taraf olacağız” dedi. Çepni Derneği Temsilcisi Emsalettin Temel de Millet İttifakı ile çok iyi bir seçim havasının oluştuğunu, açılan bu anlamlı seçim bürosu ile de ne kadar duyarlı bir muhalif kesimin olduğunu ve bu grubun içinde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. 

ha-ber.com/DUİSBURG
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321