Dortmund yangınında ilginç gelişme

Almanya'nın Dortmund kentinde Tüfekçi ailesinin evinde dün sabah çıkan ve 1'i kız 3 çocuğun hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak baba Muharrem Tüfekçi ile birlikte yaşayan kadının göz altında bulunduğu bildirildi

Dortmund yangınında ilginç gelişme

 

 

Dortmund yangınında ilginç gelişme

Almanya'nın Dortmund kentinde dün sabah saat 05:00 sırlarında Tüfekçi ailesinin Fichte caddesinde bulunan evinde çıkan yangında hayatlarını kaybeden Mustafa (4) , Zilan (12) ve Mehmet (10) adlı çocukları öldürdüğü şüphesiyle baba Muharrem Tüfekçi'nin birlikte yaşadığı haya arkadaşının gözaltına alındığı bildirildi.

Alman Haber Ajansı (dpa) kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Muharrem Tüfekçi'nin birlikte yaşadığı ve Bulgaristan vatandaşı olduğu tahmin edilen hayat arkadaşından şüphelendiği ve bu nedenle gözaltıan alındığı kaydedildi.

Muharrem Tüfekçi'ni birlikte yaşadığı hayat arkadaşının bugün hakim önüne çıkarılması bekleniliyor.

Almanya'nın Dortmund kentinde dün sabah saat 05:00 sırlarında Tüfekçi ailesinin Fichte caddesinde bulunan evinde çıkan yangında hayatlarını kaybeden Mustafa (4) , Zilan (12) ve Mehmet (10) adlı çocukların yangın öncesi şiddete kurban gittikleri bildirilmişti.

Dortmund eyalet savcılığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, dün akşam geç saatlere kadar süren otopsi çalışmalarının sonuçlandığı, yangın sırasında hayatlarını kaybeden Mustafa ve Zilan'ın yangın öncesinde şiddete kurban gittiği kaydedildi. Açıklamada yangın çıkmadan önce çocukların hayatlarını kaybettiği ifade edildi.

dort-yen-gelis-b.jpg

Dün yapılan açıklamada, savcılık, otopsi yapılan 10 yaşındaki Mehmet'in yangından değil, şiddete maruz kalarak öldüğünün belirlendiğini açıklamıştı.

Savcılık, çocukların yaralanmaların niteliği ve boyutu konusunda soruşturmanın taktiği açısından şimdilik daha fazla açıklama yapmak istemediklerini ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

Dortmund'da dün sabah erken saatlerinde çıkan yangında hayatlarını kaybeden üç çocuğun babası Muharrem Tüfekçi'nin bundan önce aynı binanın son katında oturduğu, burada da geçen şubat ayının sonunda bir yangın çıktığı, yangını çocukların ateşle oynarken çıkardıkları sonucuna varıldığı açıklanmıştı.

Tüfekçi ailesinin bundan bir yıl önce Wuppertal'dan Dortmund'a taşındığı öğrenildi. Ailenin tanıdıkları, çocukların öz annelerinin, en küçük çocuğu Mustafa'nın doğmasından kısa bir süre öldüğünü anlattılar.

Savcılığın dünkü açıklamasında, baba Muharrem Tüfekçi'nin sorgusundan sonra serbest bırakıldığı, kendisinin olayla ilgisinin olmadığı bildirilmişti.

dort-yen-gelis-c.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2012, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321