DİTİB'e bağlı ilk hac kafilesi uğurlandı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) organizasyonuyla kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirecek ilk hac kafilesi, Almanya'nın Frankfurt havaalanından uğurlandı

DİTİB'e bağlı ilk hac kafilesi uğurlandı

 

 

DİTİB'e bağlı ilk hac kafilesi uğurlandı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) organizasyonuyla kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirecek ilk hac kafilesi, Almanya'nın Frankfurt havaalanından uğurlandı.

Kafile başkanı Adem Verim, yaptığı açıklamada, Almanya'dan 10 bin civarında hacı adayının kutsal topraklara gideceğini belirterek, "2012 yılı hac organizasyonunda Avrupa genelinde yaklaşık 30 bin civarında hacı adayımız kutsal topraklara gidiyor. Yaklaşık olarak 10 bin hacı adayımız Almanya'dan kutsal topraklara gidecek. Bu organizasyonda din hizmetleri müşavirliğimiz ve DİTİB öncülük yapıyor. Biz de ilk kafile olarak kutsal topraklara gideceğiz. Kafilemizde yaklaşık 120 hacı adayımız bulunuyor" dedi.

Yolculardan Çetin ve Cemil Mert de herkesin bu duyguyu yaşamasını istediklerini belirterek, tek üzüntülerinin ailelerinin yanlarında bulunmaması olduğunu söylediler. Haşim Kabak adlı vatandaş da ikinci kez hacca gitmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

ditib-ilk-hac-yol-b.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2012, 22:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321