Öne Çıkanlar Angela Merkel DİTİB Almanya Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Recep Tayyip Erdoğan Mesut Özil

DİTİB Merkez Camii kapısına Kelime-i Tevhid montaj edildi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ‘nin (DİTİB) 9 Haziran 2017 tarihinde ibadete açtığı Köln Merkez Camii’nin cümle kapısı üzerine “Kelime-i Tevhid “yazılı levha montajı yapıldı.

DİTİB Merkez Camii kapısına Kelime-i Tevhid montaj edildi

DİTİB Merkez Camii kapısına Kelime-i Tevhid montaj edildi
 
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nin (DİTİB) 9 Haziran 2017 tarihinde ibadete açtığı Köln Merkez Camii’nin cümle kapısı üzerine “Kelime-i Tevhid “yazılı levha montajı yapıldı.
 


Montaj esnasında bir konuşma yapan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, cami için başka güzel ve anlamlı bir günü yaşadıklarını ifade etti. Aşıkoğlu, “cami ziyaretçilerini Kelime-i Tevhid karşılayacak” dedi.


 
İslam inancında Kelime-i Tevhid‘in önemli olduğunu söyleyen Aşıkoğlu, „Kelime-i Tevhid İslami sembolize eden imanın esasıdır. Köln DİTİB Merkez Camii’nin ana girişi olan cümle kapısına ‚Lâ ilâhe illallah Muhammedün rasulullah‘ iki ayrı levha halinde Kelime-i Tevhid yazılarımızı asıyoruz. Bu İslam’a giriş gibi de düşünülebilir. Geleneğimizde camilerimizin bazen mihrab kısmında, bazen giriş kapısında her zaman Kelime-i Tevhid yer almıştır. Ehl-i sünnet inancında Allah’ın birliği ve Peygamberimizin O‘nun elçisi ve Rasulu olduğu inancı en temel inançtır. O sebeple bütün camilerimizde vaz geçilmez metindir. Bugün ana giriş kapısına Kelime-i Tevhid yazımızı asıyor olmaktan da mutluyuz. Camimizi ziyarete gelen kardeşlerimiz Kelime-i Tevhid ile karşılaşacaklar. Ziyaretçileri Kelime-i Tevhid karşılayacak. Hayırlı uğurlu olsun “dedi.ha-ber.com
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol