banner216
Öne Çıkanlar Almanya ABD Berlin Türkiye Polis Recep Tayyip Erdoğan

DİTİB, Erding'te ''Kutlu Doğum Haftası'' kutlandı

DİTİB teşkilatı Güney Bavyera Eyalet Birliği Münih yakınlarındaki Erding’te belediye sarayında Kutlu Doğum 2016 etkinliğini düzenledi.

banner197
DİTİB, Erding'te ''Kutlu Doğum Haftası'' kutlandı

DİTİB, Erding'te ''Kutlu Doğum Haftası'' kutlandı
 
DİTİB teşkilatı Güney Bavyera Eyalet Birliği Münih yakınlarındaki Erding’te belediye sarayında Kutlu Doğum 2016 etkinliğini düzenledi.
 
Bu yılki etkinliğin organizasyonunu Landshut Koordine Bölgesi üstlenirken, ev sahipliğini DİTİB Erding teşkilatı yaptı.Bu yıl “Tehvid ve Vahdet - Gelin birlik olalım” sloganıyla düzenlenen kutlu doğum etkinliği, din görevlisi Ahmet Pınar’ın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in “Kutlu doğum 2016” mesajını okumasıyla başladı. Erding teşkilatı başkanı Yunus Tektaş’tan sonra DİTİB teşkilatı Güney Bavyera Eyalet Birliği başkanı davetlileri selamladı.


 
İŞİD TEPKİSİ

Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal yaptığı konuşmada İŞİD terörüne dikkati çekerek “bunlarda ellerine silah alarak insanları öldürerek din adına hizmet yaptıklarını iddia ediyorlar. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum; eli silahlı olan, şiddetle İslam’ı savunduğunu düşünen bu kişiler,  İslam’ın ruh gücünü kavrayamamış, İslam’ı anlayamamış zavallı insanlardır. Bu milletin en büyük güç aldığı kaynak, Peygamber efendimiz bize bıraktığı en büyük emanetler olan Kuran ve sünnetidir” dedi.


 
HİÇ BİR DİN TERÖRLE ANILMAMALIDIR

Daha sonra söz alan Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ömürkan ““Tehvid ve Vahdet” konulu bir konuşma yaptı. Ömürkan konuşmasına İslam adına yapılan şiddeti eleştirerek “Milletin, ümmetin birliğinin yolu camilerden geçer. Elinde silahla İslam’ı anlatmaya kalkanlar, İslam’ı anlayamamış olanlardır. Peygamber Efendimiz “Tehvid” i insanlara anlatabilmek ve yerleştirebilmek için 11, 5 yıl mücadele verdi. Bugün Müslüman kılıklı adamlar çıkmışlar, terörle İslam’ı anlatmaya çalışıyorlar. Hiçbir din terörle anılmamalıdır” dedi.


 
ha-ber.com/Ahmet İNCEL / ERDİNG

 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
no capulcu 3 yıl önce

standart prösüdür: kadinlar arka tarafda, erkekler ön tarafta otururlar

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir