banner269
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Cumhurbaşkanı Gauck'a nikah eleştirisi

Köln Kardinali Joachim Meisner halihazırdaki hayat arkadaşıyla "nikahsız" yaşayan cumhurbaşkanını sert ifadelerle eleştirdi

banner197
Cumhurbaşkanı Gauck'a nikah eleştirisi

 

 

Cumhurbaşkanı Gauck'a nikah eleştirisi

 

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'a ilk eşinden boşanmadığı halde, başka bir hanımla birlikte yaşaması nedeniyle gelen eleştirilere bir yenisi eklendi

Köln Kardinali Joachim Meisner halihazırdaki hayat arkadaşıyla "nikahsız" yaşayan cumhurbaşkanını sert ifadelerle eleştirdi.

Express gazetesine mülakat veren Kardinal Meisner, kendisine Gauck'un nasıl olup da boşanmadan iki kadınla birlikte olabildiği yönünde sorular geldiğini belirterek, "Bunu nasıl açıklayabilirim ki?" ifadelerini kullandı.

Gauck'un cumhurbaşkanı olarak Alman Anayasası'na uygun hareket etmekle yükümlü olduğunu hatırlatan Kardinal Meisner, "Toplumun sağlıklı işlemesi evlilik ve ailenin teşvik edilmesine bağlı." diye konuştu.

Gauck, geçen hafta cuma günü Vatikan'a Papa'yı ziyarete de eşsiz gitmişti.Ziyaret eşsiz olarak gerçekleşmesinin sebebiyse Bild gazetesine göre, Gauck'un şimdiki hayat arkadaşıyla Hıristiyan inanışlarına göre "nikahsız" olarak yaşıyor olması gösterildi.Papa, Gauck'u ancak "eşsiz gelmesi kaydıyla" kendisiyle Vatikan'da görüşebileceğini ifade etmişti.

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir