CHP Duisburg Çalışma Grubu kuruldu

Duisburg'ta CHP Çalışma Grubu kuruldu.

CHP Duisburg Çalışma Grubu kuruldu

CHP Duisburg Çalışma Grubu kuruldu

Duisburg'ta CHP Çalışma Grubu kuruldu.

CHP Avrupa Birlikleri'nin beklenen hedeflerinin gerisinde kaldığını ve son seçimlerde ancak 3.parti olan CHP’nin bu halinin üzüntü verdiğini iddia eden grup şu isimlerden oluşuyor: Rasim Demircan, İbrahim Kalkan, Aziz Özer, Mine Küçük, Gül Koçdemir, Meryem Bulut, Veli Aydin, Hülya Coşkun, Osman Apaydın, Elif Kalkan, Seul Özer.

Zorunlu bir gereksimden ötürü NRW'de örgütlenmeye karar veren. merkezi Duisburg olmak üzere ilk etapta Düsseldorf, Essen ve Dortmund’da dernekleşme girişimleri bitmek aşamasında olan grup, “Son NRW CHP Çalıştayı`nda beklediğimiz bir gelişim olmadı" diyerek kamuoyuna şu açıklamada bulundu:

“Yaklaşık 3 yıl önce örgütlenen CHP Avrupa Birlikleri ne yazık ki beklentilerin ve hedeflenen çıtanın çok gerisinde kaldı. 1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde zorlukla 3. parti konumuna düştü.

Avrupa'daki CHP Birlikleri içinde ciddi anlaşmazlıkların olduğunu da biliyoruz. Özellikle Münih, Hamburg ve Berlin'de yönetimde sıkıntılar dışarıya taşımış vaziyette. Kaldı ki NRW CHP Birliği de farksız değil.

CHP Avrupa Birlikleri yönetiminde görev alan arkadaşların iyi niyetli olduklarına inanmaktayız. Ancak iyi niyetle sonuca gidilmiyor. Memleketin durumu ortada. Avrupa'daki sosyal demokratlara bu bağlamda büyük iş düşmekteyken, buradaki yoldaşlarımızı var olan örgütlenme motive edemiyor. Toparlanmakta, birlikte hareket etmekte, örgütlülüğü somut eyleme dönüştürecek, başarıya ulaştıracak çalışmaları yapmakta yoksun.

AKP'nin sosyal devlet anlayışının hâkim olduğu, insan hakları, demokrasi ve özgürlüğün yaşandığı Almanya'da oy oranını Türkiye'den daha fazla alması kuşkusuz ki, her kesimi hayrete düşürmüştür. Yarım asırdan beri Almanya'da yaşamalarına rağmen buradaki toplumun büyük bir kısmının dini kullanan, hırsızlıkla, yolsuzlukla anılan, demokrasinin, insan haklarının, laikliğin, adaletin, basın özgürlüğünü rafa kaldıran bir iktidara oy vermesi kabul edilemez.

Bu anlamda düşünen, sorgulayan, memleketin gidişatından rahatsız olan endişelenen büyük bir yurtsever kitlesinin seyirci kalamayacağını çok iyi bilmekteyiz. Yasama, yürütme, yargıyı eline geçirmiş ve bütün kurumları kuruluşları kendine bağlamış, doğuda silahların, batıda bombaların patladığı ülkemizde taraflı tarafsız herkes bilmekte ki; AKP'ye direnen tek güç CHP kalmıştır.
CHP'ye güç vermek, onun muhalefetini kuvvetlendirmek için Almanya'daki Avrupa'daki yurtseverlere, demokratlara, sosyal demokratlara, sosyalistlere, cumhuriyetçilere büyük iş düşmektedir.

Bizler yolunu ve yönünü henüz bulamamış bir örgütlenmenin neler yapacağına bakmak ve beklemek istemiyoruz. Onlara her türlü desteği vermeye ve bir bileşeni olmaya hazırız. Çalışmalarında elbette destekleyicisi oluruz.

Fakat bir milyon Türkiyeli toplumun yaşadığı Kuzey Ren Vestafalya Eyaleti’nde, yoldaşlarımızla hiç bir alt kimliğe bakılmaksızın ortak hareket etmeye ve örgütlü olmaya karar verdik. Almanya'daki örgütlü sivil toplum kuruluşları, sendikaların ve partilerin de desteğini alarak bir kıvılcımın öncülüğünü başlatmaya karar verdik.

Kadınlarımızın, gençlerimizin çoğunlukta olacağı örgütlenmede Almanya'daki toplumumuzun kısa zamanda her kesimi kucaklayan anlayışımızla büyük destek göreceğimizi biliyoruz.

Bu anlamda bütün yoldaşlarımıza, halkımıza duyuruyoruz; Duisburg'da CHP Çalışma Grubu kurulmuştur. Çalışmalarına başlamıştır. Duisburg Hamborn'da aldığımız büronun aktif hale gelmesine az bir süre kalmıştır. Bununla birlikte Essen, Dortmund ve Düsseldorf'ta da dernekleşip, ciddi bir örgütlenmenin adımları atılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

ha-ber.com/Metin Es/ Duisburg

 
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 21:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eşref
Eşref - 3 yıl Önce

Bu tür küçük siyasi faliyetler bizlerin kendi gazımızı almadan öteye gitmemiştir gidemezde.
Avurpaya örgüten sorümlü zat yani Tekin bingöl AKP nin CHP içindeki türüva atıdır deyerli yoldaşlar istiyen belgelerini yolarım
Bundan hareketlen başarı üzerine kurulu bir örğütlenme asla olamaz. EŞREF TOLA

SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321