banner216
Öne Çıkanlar Almanya ABD Türkiye Berlin PKK CHP

Büyükelçi Karslıoğlu'ndan bayram mesajı

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğu, Ramazan Bayramı vesilesiyle vatandaşlara yönelik bir mesaj yayınladı. Karslıoğlu mesajında, bayramların, insanların birbirlerini daha iyi anlayabilmesi, hoşgörü, sevgi ve saygı atmosferini hakim kılması için bir vesile teşkil ettiğini belirterek, şu düşüncelere yer verdi. 

banner197
Büyükelçi Karslıoğlu'ndan bayram mesajı

 

Büyükelçi Karslıoğlu'ndan bayram mesajı

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğu, Ramazan Bayramı vesilesiyle vatandaşlara yönelik bir mesaj yayınladı

Karslıoğlu mesajında, bayramların, insanların birbirlerini daha iyi anlayabilmesi, hoşgörü, sevgi ve saygı atmosferini hakim kılması için bir vesile teşkil ettiğini belirterek, şu düşüncelere yer verdi:

"İçinde bulunduğumuz kıymetli zaman dilimi, Almanya'da adeta Türkiye mozaiğinin bir numunesini oluşturan toplumumuz için din, dil, etnik köken gözetmeksizin bir araya gelme fırsatı sunmaktadır. Gerek Büyükelçiliğimizin gerek Almanya genelinde faaliyet gösteren Başkonsolosluklarımızın bu yıl düzenledikleri iftar yemeklerinde bu birlikteliğin en güzel örneklerini müşahede ettik. Bu itibarla, farklılıklarımızın kültürel zenginliğimiz, her bir ferdimizin de bu zenginliğin tamamlayıcı bir parçası olduğunu Ramazan Bayramı vesileyle bir kez daha idrak edeceğimizi ümit ediyorum"

Vatandaşlara bayramı Alman dostlarıyla birlikte kutlamalarını da tavsiye eden Karslıoğlu, "Toplumumuzun ayırt edici bir hasleti haline gelen paylaşma kültürünün bir yansıması olarak, bu anlamlı günlerin güzelliklerini Alman dostlarımızla birlikte yaşamanın da önemli olduğuna dikkati çekmek isterim. Şüphesiz, bu güzel vesileler Alman dostlarımızın, esasen yabancı olmadıkları kültürümüzü daha yakından tanımasına katkıda bulunacaktır" ifadelerini kullandı.

ha-ber.com  

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir