Büyükelçi Karslıoğlu Nürnberg'de

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu Nürnberg ve çevresinde temaslarda bulundu

Büyükelçi Karslıoğlu Nürnberg'de

 

 

Büyükelçi Karslıoğlu Nürnberg'de

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu Nürnberg ve çevresinde temaslarda bulundu

Türk toplumu temsilcileriyle bir araya gelen Karslıoğlu, Hristiyan Demokrat Birlik ve Hristiyan Sosyal Birlik (CSU – CDU) partilerindeki eski düşüncelerin değişmekte olduğunu ve çifte vatandaşlık konusundaki tavırlarının yumuşamakta olduğunu bildirdi.

karslioglu-nurnberg-c.jpg

Nürnberg ve çevresindeki Türk toplumu temsilcileriyle Presse Club Marmorsaal salonunda bir araya gelen Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Almanya'da daha önceden görev yapan başkonsolosların Almanca bilmemeleri nedeniyle resmi makamlarla ikili ilişkilerin sınırlı kaldığını vurgulayarak, ''Allah'ın kelamını eleştirenler varsa, bizler de insanların yaptığı yanlışlıkları neden eleştirmeyelim. Bu ülkede yaşarken Alman hükümetinin yanlışlıklarını da rahatça eleştirip bize göre doğruları anlatmalıyız'' dedi.

Babasının Regensburg'da seneler önce doktor olarak çalıştığını belirten Karslıoğlu, o döneme göre bugünlerde konsolosluklarda çalışanların davranış biçimlerinde büyük ilerleme kaydedildiğini ifade ederek, ''Burada görev yapanların Almanca bilmesi şart'' diye konuştu.

karslioglu-nurnberg-b.jpg

Toplantıda Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg Türk Alman İşadamları Derneği (TIAD) Başkanı Emre Hızlı Büyükelçiye, Nürnberg'i tanıtan kitap hediye etti.

Presse Club'taki toplantıya Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk ve çok sayıda davetli katıldı.

karslioglu-nurnberg-d.jpg

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2012, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321