Bursa Belediye Başkanına Almanya`dan kınama

  Almanya’da faaliyetlerini sürdüren ÇYDD dernekleri yaptıkları basın açıklamasıyla Alinur Aktaş’ın açıklamalarını kınadılar.

Bursa Belediye Başkanına Almanya`dan kınama
KINIYORUZ”
AKP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Türk aydınlarını hedef alan talihsiz konuşmasını şiddetle kınıyoruz.

ÇYDD’nin kurucularından ve eski Genel Başkanlarından çağdaş Türk kadını Türkan Saylan’ın yanı sıra Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ve Nazım Hikmet gibi Türkiye ‘nin yetiştirdiği en değerli isimleri "devlet ve bayrak düşmanı" olmakla suçlayan Aktaş’ın yerel seçimler dolayısıyla yaptığı bu çirkin saldırının ardında popülizmin yattığı ise çok açık bir şekilde ortadadır.

Yerel seçimlerde aday olan Alinur Aktaş’ın din tüccarlarına, yobazlara, karanlığa, cehalete savaş açmış isimlere dil uzatması haddini ve amacını aşmaktadır.

Hedef aldığı aydınların kirli politikalara alet edilmesi dahi düşünülemez.Türkan Saylan öncülüğünde ÇYDD, hiçbir ayrım gözetilmeden eğitim ve yardıma muhtaç binlerce gencimize 30 yıldır umut ışığı olmuştur. Ve bu ışık karanlıkları aydınlatmaya devam edecektir. Çağdaş, demokratik bilim kadını Profesör Türkan Saylan ve çağdaş eğitimin önünü açan tüm aydınlarımıza sahip çıkmak yurtdışında yaşayan ulu önder Atatürk’ün torunları bizler için bir vatan borcudur.   

Ahmet Gül                                                                             Sevinç Ekinci
ÇYDD Başkanı                                                                     ÇYDD Başkanı
(Çağdaş Yaşamı Destekleme                                                (Çağdaş Yaşamı Destekleme
Derneği Baden-Württemberg)                                              Derneği Münster Bölgesi-NRW)
 
 
ha-ber.com/Ahmet Birinci/Essen
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321